Mihin ne rahat menee

Veroja kerätään, mutta mihin ne rahat menee?
Väitän Suomen olevan sellaisessa kyydissä missä tarkoitus on lopettaa koko Suomen olemassaolo.
Mikään ei kannata, teet mitä teet, ei tulevaisuutta ole.

Laskekaa paljonko autoista ja liikenteestä pumpataan rahaa, sekun ei vaan missään näy.
Ohjeena kyllästyneille:Älkää vain ostako autoja älkääkä polttoaineita, pysykää kotona.

Hulluhan se on jota tuolla siivolla rokotetaan.
Pidetään ilmaston parantamisen päiviä niinä päivinä kun päivä alkaa t-kirjaimella. Myös tänään.
6215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja kasvavaan työttömyyteen vitun mopo.Alkua vasta joten autoilija voi varautua parin vuoden päästä parin kolmen tonnin lisälaskuun vuodessa.Kesällä paukkuu 300 000 työtöntä vähintäin rikki ellei ylikin ja jostain rahat on saatava.Mitään veronalennuksia ei ole tulossa ennen,kun lama on ohi eli pari vuotta vähintäin.

Äänestä

  • ahdeudella ei rajaa kirjoitti:

    http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_Kotimaa/kansanedustajat_hakevat_oppia_kuubasta_5882188.html

    Jokainen matka, jonka kansanedustajat tekevät johonkin Arkadianmäeltä, on hintansa arvoinen! Jokaisella matkalla on aina riski, että edustajalle tarttuu jotain mukaan todellisesta elämästä. Enkä tarkoita kuubalaista vaimoa, kuten joskus on käynyt :D Kuuba on erinomainen paikka, koska siellä voi tutustua mihin autovero vie Suomen. ;)

    Äänestä

  • Toki, pakolaiset imevät paljon rahaa ja samalla huudetaan että lisää pakolaisia paikkaamaan työvoimapulaa. Ken haluaa huomata, kokoomus on tehnyt paljon hallaa suomelle. Siksi olisikin kunnon mahalasku paikallaan, niin että porvariltakin menee rahat ja omaisuus. Ehkä sitten inhimillisyys sekä järki palaisivat päätöksentekoon.


    Islanti koitti laittaa suomen matalaksi, mutta suomi joutui antamaan miljoonakaupalla rahaa Islannin pelastamiseen, EU:n päätöksen nojalla. Suomi otti velkaa ja antoi konkurssi Islannille. Kuka ne maksaa ? suomalaiset tietenkin kiristyvinä liikenne ja energia veroina. Ei ole suomi paralla omaa päätäntävaltaa tai omaa rahaa saati rahapolitiikkaa. Saatana tunarit: Kekkonen

    Äänestä

...ei ole persaukisten hommaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parempi jää kotiin kirjoitti:

Veroja kerätään, mutta mihin ne rahat menee?
Väitän Suomen olevan sellaisessa kyydissä missä tarkoitus on lopettaa koko Suomen olemassaolo.
Mikään ei kannata, teet mitä teet, ei tulevaisuutta ole.

Laskekaa paljonko autoista ja liikenteestä pumpataan rahaa, sekun ei vaan missään näy.
Ohjeena kyllästyneille:Älkää vain ostako autoja älkääkä polttoaineita, pysykää kotona.

Hulluhan se on jota tuolla siivolla rokotetaan.
Pidetään ilmaston parantamisen päiviä niinä päivinä kun päivä alkaa t-kirjaimella. Myös tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu