Tämä on sit hauskaa että ylläpito poistaa välistä viestejä eikä jäljelle jää mitään tiedotusta kadonneesta viestistä.
Huomasin juuri että yhdessä ketjussa minä uhkaan purra täysin viatonta ihmistä nilkkaan.
Erässä toisessa ketjussa oli iso kasa kirjoittamiani herjakirjoituksia jotka oli linkattu sammakon viestiin.
Yhdessä ketjussa AV nimitti minua tyhmäksi.
Tähän mennessä ollaan selvitty huumorilla mutta joku kaunis päivä täällä viä syttyy sota kun viestit linkkautuu väärin.
Juurikin näin pitää keskustelufoorumin toimia...
Huomasin juuri että yhdessä ketjussa minä uhkaan purra täysin viatonta ihmistä nilkkaan.
Erässä toisessa ketjussa oli iso kasa kirjoittamiani herjakirjoituksia jotka oli linkattu sammakon viestiin.
Yhdessä ketjussa AV nimitti minua tyhmäksi.
Tähän mennessä ollaan selvitty huumorilla mutta joku kaunis päivä täällä viä syttyy sota kun viestit linkkautuu väärin.
Juurikin näin pitää keskustelufoorumin toimia...
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tuohan sopii just huuhaan henkeen :=))
Mutta mitäs tuosta jos nyt pikkusota syttyy, kun täällä jotkut sotii koko ajan.
Pikkusota on sitten nii'in mukavaa, onhaa, häh?
Jos ei tarvitse verissäpäin sotia...
bngt
mieltä Ben. Kyllä pikkusota väliin puhdistaa ilamapiiriä, jos se ei jää päälle.
Montakohan veripäätä täällä huuhaallakin olis, jos vois motata ruudun läpi. Veikkaan että aika monta :=))
Tää on tätä huuhaan henkeen kuten tiedät Tupu...hauskaa illan jatkoa vaan.
Kun vaan tietäis kenen kans riidellä...
pomot tuolla maailmalla kans tulla tänne riitelemään ja antaa niiden ydinpommien olla...
nytkö sää vasta tuon huomasit, ainaski 100v vanha juttu.
sulla tuo 100 vuotta on kulunut :=)))
TYHMAHAN SIE OOTKI BUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHH , KYLLÄ A_v TIETÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
byyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
ei se ylläpito niitä poista kait, luulen että joku laittaa ilmotuksen asiattomasta viestistä, ja sen ilmotuksen jälkeen se menee! Joku joka tuntee itsensä ulkopuoliseksi, tai ei ole ketjussa huomioitu tarpeeksi?,,, oisko näin, en tiedä,,, mut sanoimpa vaan,,,
mutta kun ylläpito ei jätä mitään tiedotetta niin kukaan ei enää tiedä kuka kettuilee ja kelle;)
ajattelin jotta tuleepa paljon outoja torsoketjuja joiden kanssa huuhaa-arkeologeilla on ihmeteltavaa :-)
Ei tarvi olla edes arkeologi. Joskus kummastelen samana päivänä syntyneitä ketjuja.
kalavedessä on............. tomaatteja...... vene vuotaa...... olutta .... ämpärillä kannan......... sotisopia...
On nastaa......polkea....... lehmää.......... alamäessä.........Saunan jälkeen?
Eräästä viestistä oli ylläpito poistanut sanoja välistä, viestit oli tuon tapaisia.
Siihen voi sit itse täydentää niitä sanoja joista itse tykkää.
Palvelussa juuri nyt 33946 käyttäjää
Ajatteles kun meidän kaikkien viestit menee sekas;)
Jossain ketjussa uhkasit purra ranteseen, et tosin minua. Mutta tuntuisit luottavan purentaasi enempi kuin terrieri. Mikäs siinä, kun on hyvät hampaat.
Mutta varsinaisesti ihmettelen, että tiesit, että se, jota meinasit nilkasta purra, oli viaton. Eikös viattomuus ole nykyään aika harvinaista sentään?
mutta ei kummiskaan minua kiusannut. Kyllä minun piti purra jotain ihan toista henkilöä.