kokemuksia silikoneista

Hei!
Te, joilla on silikonirinnat, kertoisitteko miten ovat vaikuuttaneet (jos ovat) rintojen tuntoaistiin? Nautitteko rintojen kosketteusta kuten ennen? Kaipaan nimenomaan kokemuksia naisilta, joilla on silikonit, en mtn tutkimuksia ko aiheesta :)
3289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulla on laitettu silikonit ja nännipihaa nostettu. Tunto oli jäljellä heti leikkauksen jälkeen.
Koskettelussa ei ole mitään eroa :)

Äänestä
  • tunto tallella täälläkin, alkuun oikean rinnan alapuolella oli tunnoton kohta, mutta sitä ei kestänyt kauaa.
    koskettelusta nautin paljon enemmän nyt kun ennen silikoneja, jolloin koin vanhat lätyskäni niin rumiksi,
    etten mielelläni niitä halunnut kosketeltavan.

    Äänestä

Olen itse harkinnut leikkausta, mutta usein tuodaan juuri näitä negatiivisia puolia esille, joten oli ihanaa kuulla jotain positiivastakin! :) Kiitos molemmille vastauksesta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


woooq kirjoitti:

Hei!
Te, joilla on silikonirinnat, kertoisitteko miten ovat vaikuuttaneet (jos ovat) rintojen tuntoaistiin? Nautitteko rintojen kosketteusta kuten ennen? Kaipaan nimenomaan kokemuksia naisilta, joilla on silikonit, en mtn tutkimuksia ko aiheesta :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu