Ajoitus on täydellinen. Pääministeri on Intiassa. Sale kapinakenraalina ja pieni toimittajajoukko apuvoimina tekee vallankumousta. Sale heittää demokratian roskakoppaan, kaataa hallitusta ja julistaa uudet vaalit. Nämä entiset kansanedustajat kun eivät osanneet äänestää puhemiehenvaaleissa joten heidät on vaihdettava. "Ei haittaa demokratiaa" lausahdus on pelottava. Melkein presidentti vaatii kaikkien valtaoikeuksien säilyttämistä itselleen. Seuraavassa pahoja ennusmerkkejä tulevasta:1. Natotus. 2.Palloliitossa sale puheenjohtajaksi kabinettisopimuksella ilman vastaehdokasta .3. Äijä pompsahtaa tämän tästä TV:n ja mediaan niinkuin Hugo Chavez Venezuelassa. 4. "Ainoan Mahdollisen" kultin luominen ja ylläpito mediassa. Miten puhemies saa toimia puhemiehenä kun eduskunta on osoittanut äänestämällä epäluottamuksensa ja sale lausunnoillaan esittänyt epäluottamuksen eduskunnalle??? Voiko tuo äijä olla enää puolueeton puheenvuoroja jakaessaan????
"Unilukkarin"
vallankumous. ?
3112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaveri luulee osaavansa median
avulla ohjata meidät puolelleen.
Äänestäkään aina omista tämän hetkisistä lähtökohdistanne
ei muiden/entisten/julkkujen mielipiteiden
mukaan, se kannattaa.
Tähän saakka puhemiehet ovat olleet virran vietävinä. Onneksi tuli remmiin sellainen mies, jolla on rohkeutta puuttua epäkohtiin.
Meillä on vielä kaksi laitosta, jossa säästäväisyys on vieras asia ja ne ovat Suomen Eduskunta ja Yle.
Jatka Niinistö samaan malliin, kansa on puolellasi.
Tosiasiat niinistön eduskunnan hallintouudistuksessa ja kulujen suitsimisessa esiin !Jopa lokalaitinenkin esitti enemmaän faktoja kuin HS imagomaakarit. mm eduskunnan virkamiesten ylityökorvaukset hujahtivat huimiin korkeuksiin kun Niinistö uudisti konsulttien avulla(lasku yhteiskunnalle konsulteista 400000Euroa) eduskuntaa Tällaisiako tumpeloita meillä tarvitaan Ei pidä puhua koko kansasta Meitä on päivä päivältä enemmän jotka näemme pahvikulissien taakse.