Somaliäiti sai yhdistettyä perheensä. Onnellinen loppu, äidin sinnikkyys palkittiin. Perheelle kaikkea hyvää jatkossakin.
Mot, onnellinen loppu.
myötäeläjä. . ..
19169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Maksatko veroja?
Soppala hoitaa, verot kai joku maksaakin.
Onnen kyyneleet valuivat pitkin poskia kun ilonen loppu huipennus tuli ruutuun. Voi kun ne nyt pärjäisivät, vaikka puitteet on kehnot. Kun on noita rasisteja ja kaikkea.
tulee tippa linssiin ihan näin työssäkäyvänä veronmaksajanakin.
lisääkin?
uuden perheensä noin 20 henkeä suomeen.
Myös kasvattilapset kelpaa
täytyy olla provo!
Katsoin ohjelman ja siinä sanottiin, että saadakseen vastaavan rahan, pitäisi yksinhuoltajan tienata 3700/kk.
jokku ei jummeerra sarkasmia.
Kumma juttu, kuka jättää lapsensa ja perheensä sotivaaan maahan ja lähtee itse pois. Jos on voinut jättääs inne lapset ja hakea heidät sieltä niin eikö maa tuolloin ole turvallinen maa jossa voi elää. Siis jos sinne kuitenkin voi mennä. Ja yhdistäminen voidaan hoitaa siten, että lapset palautetaan omille vanhemmilleen, "ottolapset" ja varastetut mukaaan lukien. Jokainen kunnon vanhempi pysyisi perheensä luona eikä lähtisi muualle ilman näitä.
sotalapsetkin nuo raukat...http://4.bp.blogspot.com/_80ABe1Plqwg/STcmef39slI/AAAAAAAAAso/0DptqEusv0I/s400/Image1.jpg
onnea somaliäidille ja muille vastaaville. onneksi teidän ei tarvitse tehdä kahta työtä ja jäädä silti alle 2000€/kk tulojen. hienoa että olette löytäneet onnen suomesta, joka kuitenkin on niin lähellä kotimaatanne ja kulttuurianne. siksi kai tänne vaivaudutte....ettehän rahan takia???....ettehän....
maahanmuuttajathan oli juts lapioimassa teidän uus avuttomien hesalaisten katuja kuntoon.
...enkä paljon muissakaan. He vain kiertelevät ostareilla upouusissa toppatakeissaan ja hienoja lastenvaunuja lykkien. Kuka heistä tekee töitä? Ja miksi tekisi, jos tuhannet eurot kilahtavat joka kuukausi tilille, ihan vaan lökötellen.
Poikkeus: hoitoalalla, sairaalassa olen kohdannut hyviä vanhusten hoitajia. Mutta dementikot pelkäävät näitä huputettuja mustia, sellainen ei luo turvallisuuden tunnetta alzheimerpotilaalle!
perittyä rahat takaisin, vai menikö ehdonalainen tuomio ehdottomaksi niin kuin kuuluisi mennä.
kyllä suomalaiset ovat tyhmiä. tulevat sukupolvet ovat vielä kusessa monikulttuurin kanssa.
Kyllä me ollaan hölmöjä!!!Ei yhtään somalia enää tänne ja entisiltä edut muun euroopan tasalle!!
newer has been war in finland..You dont know nothing ab.thins like war example! Somalya brutal,Finland cold but ok.We deserve some peace and money.Westen countries slavery! White power-Black controll