Ilmastonlämpenemisen johdosta on odotettavissa paukkupakkasia maaliskuulle. Jos tämä ilmasto vielä lämpiää asteenkin, joudun hommaamaan pilkkikairaan jatkovarren. Pakko varmaan laittaa lisäeristykset mökkiin, jotta siellä tarkenee lämpöaallon tullessa. Pidempään lämpimään kauteen varaudun kymmenillä kuutioilla koivuklapeja. Antaa lämmön paukkua pihapuissa ja nurkissa, kyllä minä tarkenen.
Pukekaa lämpimästi, sillä ilmasto lämpenee.
pate ensimmäinen
4192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
... miten vesijohdot kestävät tämän ilmaston lämpenemisen. Toivotaan etteivät halkea. Pitääpä käydä taas laittamassa lintulaudalle lisää jyviä, että pikkulinnut selviävät tästä ilmastonlämpenemisestä.
Myös rasva auttaa helteessä olevia lintuja pärjäämään.
Pitäisikö ne talipallot tehdä aurinkorasvasta. Kysyn koska minulla ei ole aikaisempaa kokemusta näin nopeasta ilmastonlämpenemisestä. Himalajan jäätikötkin sulaa niin nopeasti, että vuoriakaan ei enää näy vesihöyryn seasta.
Pallukoihin ettei nahka pala linnuilta.