Eläin kuvattu Marsissa!

Apinan kaltainen eläin juoksee Marsissa otetussa kuvassa:
http://i.space.com/images/080124-mars-sasquatch-02.jpg

"NASA'S Mars Exploration Rover Spirit captured this westward view from atop a low plateau where Sprit spent the closing months of 2007. Several bloggers and other enthusiasts have pointed to a tiny structure (red circle) on the Martian surface as a human figure and thus evidence of life on Mars. Credit: NASA/JPL-Caltech/Cornell University
-www.space.com- "
6174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on toinen kiven takana, sille varmaan huutelee.

Äänestä
  • Ihan selvästi siellä on toinen lymyssä!

    Äänestä

  • uskomatonta siinä oli mahdollisimman väärän palstan valinta, todella uskomattoman tyhmää...

    Äänestä

tai no ei ihan, kyllähän tuo sokealle tai aivolaholle voi hiukan eläimeltä näyttää mutta ei se sitä ole.
tuolla marsissa on kovia hiekkamyrskyjä ja tuon on muotoilut tuuli kivestä, eikä se liiku muuta kuin animoituna ja videonkäsittely ohjelmalla muokattuna.

Äänestä

kuka näin taukki on, että noita muinaismuistoja tänne raijaa. Noi on ufosivuillakin jo ikiwanhaa kamaa...

>Sisällöttömät viestit

Yhdenlaisena sisällöttömyytenä voidaan pitää ns. vakiojuttuja. Jos olet kuullut tai lukenut tosi hyvän jutun ja palat innosta lähettää sen nettiin, harkitse hetki. Ensinnäkin lue tämän oppaan kohta Sinisilmäisyys. Usein varsinkin aloittelijat innoissaan lähettelevät juttuja, jotka ovat joko täyttä huuhaata tai ainakin "vitsejä", jotka jokainen nettiä vähänkään pitempään seurannut on lukenut niin monta kertaa, että tuntuu jo tylsältä, lievästi sanoen. Ehkä rekisterinumero LUU-5 ei olekaan ihan niin hauska kymmenennellä kerralla. Erityisesti jos olet lukenut sen tosi hyvän jutun netistä, se mitä todennäköisimmin on vakiokamaa, jonka levittämisellä vain leimautuu ikävystyttäväksi. >

http://www.cs.tut.fi/~jkorpela/nyysit/3.4.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SpaceLife kirjoitti:

Apinan kaltainen eläin juoksee Marsissa otetussa kuvassa:
http://i.space.com/images/080124-mars-sasquatch-02.jpg

"NASA'S Mars Exploration Rover Spirit captured this westward view from atop a low plateau where Sprit spent the closing months of 2007. Several bloggers and other enthusiasts have pointed to a tiny structure (red circle) on the Martian surface as a human figure and thus evidence of life on Mars. Credit: NASA/JPL-Caltech/Cornell University
-www.space.com- "

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu