Halpa gainer?

Eli mikä gainer olis hyvä?

-n. 1000kcal
-n. 30g prot(tai enemmän)
-annoshinta max. 2e

pitäis saada paino nousuun mutta perkeleen kalliita kaikki mitä googlesta löysin..
8305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikset kokeile syödä ihan tavallista ruokaa? Ihan sitä mitä saat lähisiwasta?

Itse vedän tässä juuri illan kunniaksi ison kasan raejuustoa ja jättikokoisen juustokinkkusämpylän ja vähän ruisleipää. Paljon parempaa ja halvempaa kuin joku vitun "gaineri".

Äänestä
  • Vitun salikarju. Paljastit just itses. Kukaan oikea bodari ei syö mitään vitun leipää. Siinä on ihan liikaa hiilareita. Jos treenaat tosissas niin on vähähiilarisella noin niinkuin elämäntapana. Mikään muu ei kasvata lihaksia dieetillä. Tai sitten oot joku 70-luvun jäänne joka ei oo vielä tajunnu missä nykyään mennään. Get on with the times!

    Äänestä

Osta mitä tahansa halpisheraa. Osta tavallisesta ruokakaupasta sokeripussi ja sekoita heran kanssa. Tässä ei mitään eroa siihen, että joku valmistaja tekee saman sekoituksen ja laittaa purkkiin jossa etiketissä bodarin kuva.

Äänestä
  • käyn aina eräässä luontaistuotekaupassa, jossa on reilun kokoinen puolenhinnanhylly. Aina löytyy jotain palkkaria, protskua, gaineria yms. jossa on päiväys just mennyt tai menemässä. Viimeks ostin 5kg g-massin 35eurolla. Loistava palvelu kaupan päälle ja muutama juomapullo ja sheikkeri.

    Äänestä

  • liyfdc kirjoitti:

    käyn aina eräässä luontaistuotekaupassa, jossa on reilun kokoinen puolenhinnanhylly. Aina löytyy jotain palkkaria, protskua, gaineria yms. jossa on päiväys just mennyt tai menemässä. Viimeks ostin 5kg g-massin 35eurolla. Loistava palvelu kaupan päälle ja muutama juomapullo ja sheikkeri.

    Massaa miehelle?

    Osta lähikaupasta 1kg sokeria ja litra maitoa, sekä muutama kananmuna.

    sekoita 1dl sokeria 2dl maitoon ja sekoita pari munaa mukaan. Juo pois.

    Äänestä

  • -J. kirjoitti:

    Massaa miehelle?

    Osta lähikaupasta 1kg sokeria ja litra maitoa, sekä muutama kananmuna.

    sekoita 1dl sokeria 2dl maitoon ja sekoita pari munaa mukaan. Juo pois.

    ..... voi olla että on hyvä laittaa mukaan maitoa enemmänkin, ettei tule liian "tiukkaa" seosta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PunttiPera kirjoitti:

Eli mikä gainer olis hyvä?

-n. 1000kcal
-n. 30g prot(tai enemmän)
-annoshinta max. 2e

pitäis saada paino nousuun mutta perkeleen kalliita kaikki mitä googlesta löysin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu