"Hirtän sen miehen munista lipputankoon"

noilla sanoin kiivastui tasavaltamme presidentti kun adjutantti oli antanut edustusautoille luvan lähteä, ja pahaksi onneksi adutantille oli luulo että Halonen ei ollutkaan mukana autoletkassa.

Näitä Halosen moukkamaisuuksia on aivan kirjankin verran. Olisi aika hauskaa jos joku kokoaisi ne kirjaksi.
9210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

me suomalaiset nauramme todenteolla eräälle henkilölle ja kerromme tästä henkilöstä asioita, joita nyt emme kehtaa kertoa.

On aivan varma !!

Äänestä

kerrotaan myös seuraavaa; Jos Suomeen tuodaan enää yhtään somalia, niin yksi sellainen tukitaan, arvatkaa kenen vittuun ?

Äänestä

Lievää ylireagointia? aika harva ihan noin vähästä lähtee toista hirttämään munista. :)

Äänestä
  • kun Krakowassa erehtyi hieman sivuun delegaatiosta. Saipa korvatillikankin Pena rukka muun häpeän lisäksi.

    Äänestä

Kannattaisi ehkä äänittää salaa Halosen möläyksiä ja jakaa anonyymisti nettiin ulkomaisille palvelimille. Kansa ei usko mitä kaikkea sieltä avautuu, ellei pääse itse kuulemaan.

Äänestä

Aitee oli vanhemmiten aika äkkipikainen jopa aggressiivinen, jonka takia veimme hänet lääkäriin. Tutkimuksissa paljastui alkava dementia, minkä jälkeen häntä ymmärrettiin paremmin.

Äänestä
  • On hyvä, että meillä on johtajana noin värikäs persoona.

    Äänestä

  • suomettuneet kirjoitti:

    On hyvä, että meillä on johtajana noin värikäs persoona.

    Mitä hyvää siinä on?

    Äänestä

  • :( kirjoitti:

    Mitä hyvää siinä on?

    munista hivttäminen on aivan novmaavi tapa kouvuttaa typevää adjutanttia.
    Kansa voisi myös pitää tuvpansa kiinni asioista joista se ei ymmävvä yhtikäs mitään.

    Tevveisin: Eväs suuvi päävvikkö ja jumavatav

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Munakas. kirjoitti:

noilla sanoin kiivastui tasavaltamme presidentti kun adjutantti oli antanut edustusautoille luvan lähteä, ja pahaksi onneksi adutantille oli luulo että Halonen ei ollutkaan mukana autoletkassa.

Näitä Halosen moukkamaisuuksia on aivan kirjankin verran. Olisi aika hauskaa jos joku kokoaisi ne kirjaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu