tai miksi ei uusiinkiin pitäs tehdä ja myydä pakoputken päähän lukituslaite, ei auto lähde mihinkään.
Vanhoihin autoihin..
7
655
Vastaukset
- 9
Oli jo 80- luvulla autossa käynnistyksen esto laite, mutta sen idea ei mennyt perille ylä-kainuulaiselle katsastusmiehelle joten aina kyseiselle ääliölle tuotaessa se oli otettava pois toiminnasta.
- GTAVANTAA
kunnon repeilyt YLÄKAINUULAINEN katsastusmies!!!! etkös tiedä että siihen pitää lyödä missä vika on eli PÄÄHÄN.Käy meinaan kuntoilusta sen verran uuvatteja kyseisen ammattikunnan ylpeydet on eipä ole kun 15v sitten vantaan hakuninmaan katsatus pelle asemalla koko henkilökunta kärähti lahjuksien vastaan otosta ym.silloin oli markka aika mitenköhän asiat nykyään? samo naamoja siellä edelleen pyörii osalla peräti oma/osuus k.asemaan yksityisellä puolella...
- KiKi.
Olisi laittaa iso magnettiventtiili pakoputkistoon, joka vaihtaisi kaasujen suuntaa pakoputken, ja ohjaamon välillä ;)
Ja ei, tästäKÄÄN asista ei tulisi syytetta kuolemntuottamuskestra, pahoinpitelystä tms. asita vaikka palstalla varmaan moni kaverin kaverin kaveri onkin saanut tuomioita omista viritelmistään ;)- "kuski"
Samaa periaatetta käytti joskus aikanaan joku mökkiläinen joka asensi haulikon laukeamaan kun ovi avataan, no varashan oli sisään rynniessään saanut reikiä rintaansa ja mökkiläiselle tuomio kuoleman tuottamuksesta. juttu oli hesarissa joskus 90 luvulla.
Suomessa on rikollinen jos omaisuuttaan puolustaa voi kysyä vaikka kuinka monelta turkistarhaajalta tai kioskin pitäjältä joka varasta on vähän "hyväillyt".
Ollut juttua karpossakin. - gtvantaa
Pillin meinaa putken päähän sitten vois leikki viheltävääkommunistia...(akt jäsentä)
- vestoiokl
laita omaan pakoputkees tulppa.taidat aikamoinen untamo ku tommosen keksinnön oot kehitellyt...
- efivantaa
ymmärretä suloisessa suomessa tasapäitten luvatussa hölmölässä, typerät eivät koskaan ole pitäneet itseään viisaammista,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265636
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932380- 1302286
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091876
- 2561607
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601203