SKS-väki on Suomelle siunaus. Turun sanomien mukaan Meänpään velat vuonna 2002 ovat olleet 400 000 euroa. Vanhus itse toteaa "Varattomuus on ollut vaivanani jo pitkään."
http://www.ts.fi/arkisto/haku.aspx?ts=1,0,0,0:0:108919,0
Kun ottaa huomioon miehen tulot, velka lienee vain kasvanut korkoa entisestään.
Valtionverotuksessa verotettavat ansiotulot: 9.699,09 e. Tietääkseni verotetaviksi tuloiksi ei lasketa mahdollisia sosiaalitukia.
http://www.ts.fi/arkisto/haku.aspx?ts=1,0,0,0:0:507871,0
Olisi mielenkiintoista tietää, kuinka suuresti verokassaan tuovat varoja muut Suomen pelastajat Aalto ja Laakso.
http://www.ts.fi/arkisto/haku.aspx?ts=1,0,0,0:0:108919,0
Kun ottaa huomioon miehen tulot, velka lienee vain kasvanut korkoa entisestään.
Valtionverotuksessa verotettavat ansiotulot: 9.699,09 e. Tietääkseni verotetaviksi tuloiksi ei lasketa mahdollisia sosiaalitukia.
http://www.ts.fi/arkisto/haku.aspx?ts=1,0,0,0:0:507871,0
Olisi mielenkiintoista tietää, kuinka suuresti verokassaan tuovat varoja muut Suomen pelastajat Aalto ja Laakso.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tuossa se nähdään se paljon puhuttu isänmaallisuus! Miten helvetissä joku jättää omat lapsensa kuolemaan nälkään ja vaatteitta kun ei hoida lakisääteisiä velvollisuuksiaan,ja vaikka lakikaan..niin kyllä jokainen kunniallinen isä huolehtii siitä että lapsen elatusmaksut tulee hoidettua,ja kunnialla, täsmälleen eräpäivänä!
Tämä on aivan järkyttävän kauhistuttavaa luettavaa,tällainen ihminenkö tosiaan on oikeutettu heittämään ensimmäinen kivi? Tai puhumaan että maahanmuuttajat tulee ja siittää suomalaisia naisia raskaaksi ja sitten hylkää naisensa? Kauhistuttavaa projisointia,omien virheiden ja sikamaisuuksien peilaamista viattomiin maahanmuuttajiin
Sääliksi käy Mäenpään lapsia,ihan tässä itku tuli kun ajattelin millaisen ihmishirviön ovat saaneet isäkseen joka ei edes elatusmaksujaan hoida
"Elatusapuja rästissä
noin 365 000 euroa
Turun ulosottoviraston rekisteriotteen mukaan Olavi Mäenpäällä on maksamatomia velkomuksia korkoineen yli 400 000 euron eli 2,4 miljoonan markan edestä.
Suurin osa siitä eli noin 365 000 euroa koostuu maksamattomista elatusavuista! "
Eräs Oululainen puskista huutaja, veronalaiset tulot 7000 euroa vuosi ja ennakonpidätys 0 euroa.
No eihän se huolehdi omastakaan vaatetuksestaan. Iskemiltään tai muuten "asiakkaiksi" tulleilta leskirouvilta keräilee näiden kuolleiden miesten vaatteita. Taitaa olla joku fetissi sano. Ylpeilee myös sillä, että osaa tehdä kravattisolmun. Muuta ei tainnut armeijassa oppiakaan, kun oman kirjoituksensa mukaan lähetettiin maitojunalla kotiin.
Mäenpää antaa yhteiskunnalle paljon! Hän uskaltaa sanoa totuuden maahanmuutto-asioista ja ajaa asiaa valtuustossa, eli on ansainnut tukensa.
Kun jättää summat vuosikaudet maksamatta ja korkoa kertyy korolle, niin velka voi kasvaa yllättävän suureksi.
Se mäjenmpään aktivismi on ollut sitä, että sabotoidaan kaikkia mahdollisesta maahanmuuttokriittisiä järjestöjä. Onnistumisiakin tässä on tullut, mutta naama ja metodit ovat jo sen verran tuttuja, että ei taida enää onnistua, sano. Laulun sanoja lainate, kuka taikois olavin pois?
2007 ovat olleet vajaan tonnin kuukaudessa. Aika mukavat tämän palstan työmarkkinatukilaisiin verrattuna.
Onkohan sekään ollut koskaan missään oikeissa töissä?
Puhutaan siis Sinivalkoisten johtoportaasta:
Valmistuneessa verotuksessa oli sihteeri Ari Laakson verotulot 41 578 e ja pääomatuloja 6 126 e
varapuheenjohtaja Antero Manninen on yritysverotuksen piirissä Helsingissä.
Nämä ovat julkisia tietoja. Kenen tahansa tarkistettavissa.
Mutta Oulussa on valtakunnankansliapäällikkö...
SKS on rehti, verrattuna peluri Soiniin nysväävään Halla-ahoon surkeasta Mäki-Ketelästä puhumattakaan
sentään ole kyennyt siittämään tuhansia lapsia. niin pitäisi olla jotta tuollaiset ruokkomaksut voisivat olla rästissä
Sinivalkoisia tarvitaan
kykenee. Edesmennyt Siitoin ja Ola isänmaallisten, ehkä koko Suomen, kovimmat panojuntat.
Joo ja varsinkin itse Kai Aalto on sieltä rehdimmästä päästä, suoraan sanottuna kunniallinen kansalainen. Paitsi että saattaa ehkä hieman käsitys muuttua kun tietää kaikki kohellukset mitä hän on tehnyt. Siis natsismihan on niin rehellistä isänmaallista toimintaa kuin olla ja voi...voi että näitä surkimuksia, miksi niitä ei korjata talteen hoitoon?
Ihan oikeasti, näiden muutamien takia SKS on normikansalaisten silmissä ihan ilmanaikuista höpö höpö toimintaa millä ei ole mitään tekemistä minkäänlaisten asioiden eteenpäin vievänä, kunhan paskaläävistään huutelevat ja luulottelevat itselleenkin olevansa tärkeitä.
Mäjempiä tulee yhtä kalliiksi kansalle kuin tuhat maahanmuuttajaa,mikähän on laskun loppusumma koko skinivalkoisten osalta? Tuollainen rupusakki joutaa uunittaa!
Ja sen hölmöilyjen takia nousee Olavi Mäenpää eduskuntaan äänivyöryllä, ainoana maahanmuuttokriittisenä. Sen jälkeen alkavat Olavin tienestitkin olla kohdallaan, sano.
Mäenpää hourailee ja on nousemassa nyrkkeilykehään somali-alin kanssa.
Yhteiskunnan tulisi suojella vanhaa ihmistä tekemästä noin harkitsemattomia tekoja ja määrätä vanhus raasu holhottavaksi.
Käsittääkseni Olavin "vaimo" ei ole niin rajusti ikääntynyt, joten hänet voisi määrätä edunvalvojaksi Olaville.
Esim. työttömyyspäiväraha on verotettavaa tuloa. Sossusta kerjättävä toimeentulotuki sen sijaan ei. Eli jos Olavi saa sitäkin, se ei näy verotiedoissa.
Aivan turhaa Sinivalkoisten parjausta!
Puheenjohtaja Mäenpää
Varapuheenjohtaja Manninen
Sihteeri Laakso
Johtavat rehtiä ryhmää:
SKS-väki onkin suurimmalta osin loisivaa paskasakkia kuten tästä ketjustakin voi päätellä.
Yhdellekään edes puolijärjellä ajattelevalle ei voi olla epäselvää,
että SKS:n tapauksessa kyseessä on enintään posetiivarien marakattien tasoista porukkaa.
Tampereen kreivi Klaus von Grenwendorp on positiivinen poikkeus näihin SKS-rupuihin verrattuna.
Tosin hänen ylhäisyytensä ei koskaan voisi alentua samaan järjestöön jonkun öyhöttävän mälliturpaisen rotannaaman kanssa.
Jotakin rotia sentään pitää olla.
Kreivi maksoi vuonna 2008 veroja yht. huimat 440 240 Euroa. Lopullinen pidätys% oli kuitenkin vain 12.
Miten tämä on mahdollista? Hah. Siniverisillä on suomessakin kevyempi verotus kuin rahvaalla.
Kreivi sai verovuoden 2008 aikana mm. seuraavia tuloja.
- S Lehdon (joka on rotannaaman kaltainen mutta ei tasoinen veropakolainen, pelle ja suunsoittaja;) maksamat suojelurahat
- Japanin ja Monacon hovien suorittamat avustukset
- Dome-talojen konsulttitulot
- voittopotti paskalle haisemisen SM-kisoissa. (Voiton arvo korostaa että toisena finalistina oli P "hajuherne" Höglund)
- Sorsapuiston sorsan tuuraamisesta pariutumisriiteissä saatu palkkio
- ODESSA-järjestön kultavarannon hoitamisesta saatu suoritus
- turun plösönaamojen tarhauskokeilusta saadut tuet ja starttirahat
- S Kipren muilutuksesta saatu kertakorvaus
- tyrvään aasin jatsarisaappaiden ja puulastojen myyntitulot "Apinat apinamaahan" tilaisuudessa
- väärennettyjen kannattajakorttien oikeellisuuden selvityksestä saatu palkkio
- Suomen Teutoonit ry:n juhlavuoden stipendi
- "Jani Plösönaama rasvaimuun. NYT"-tempauksen tuoma tulo ja bonuksena saadun rasvaimun verotusarvo
- Pyynikin kokoomusnaisten kahvikassan pihistys (jokavuotinen ilmiö)
- Homma-foorumin "pysy pois täältä"-kampanjan pääpalkinto
- hyljekuvastojen myynnistä saatu provisio
- "Valhalla, tulevaisuuden koti"-aiheiset luennot tampereen yliopiston parabellumtieteellisen Hyrräyhdistyksen tilaisuuksissa.
- kosmisen tulkkauksen tuoma tulo
- alastonmallina seisominen näsineulan tasanteella. Useita kuvauspalkkioita mm. Gay-lehdiltä.
- runsas sairauseläke
- ym. vähäisempiä
Että näin menetellään tampereella. 3.7 M€ tulot ja mahdolliset pimeät päälle.
Siinä onkin hyljeryhtisille rupuille ja muille turun SKS-mälliturville hieman isänmaallisuuden mallia.
Ei siis mitään mälliä vaan mallia tällä kertaa;)
Tuollaisia kun tusina pääsee eduskuntaan niin roskalehdistö tahkoaa miljoonia ;)