Mäjenpiän uskomattomat sikailut Osa 86532889
http://www.ts.fi/arkisto/haku.aspx?ts=1,0,0,0:0:108761,0
http://www.ts.fi/arkisto/haku.aspx?ts=1,0,0,0:0:108761,0
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...maksamatta?
no kun ei oikeen oo tota tuohta, sano mulle kertyny, sano
päätti. Jätti sakon voimaan, mutta poisti Niemiselle määrätyt oikeudenkäyntikulut ja vahingonkorvaukset. Että simmottis!
Kyseinen henkilö törkyineen on tullut erittäin kalliiksi suomalaisille veronmaksajille.
somalirikollinen kassi-ali synergian mutakuonosiltoineen.
Mitä jos menisit esikouluun,oppisit laskemaan
oikeusprosessin vai Miila Nieminen. Eiköhän se sentään ollut Nieminen.
Mäenpäähän teki kyseisen tempauksen vain viattomaksi protestiksi siitä että...
Mäenpää ei allekirjoittanut rasismin vastaista valtuustoasiakirjaa jolloin muut puolueet,valtuutetut tekivät sopimuksen että Mäenpää vaikutusvalta estetään, eli sulkivat Mäenpään kaikista lautakunnista. Jolloin Mäenpään vaikuttaminen Turun asioihin vaikeutui suunnattomasti. Lähes kaikki asiat valmistellaan lautakunnissa.
Mäenpää ns löi takaisin, sen sijaan että jäi kanveesiin makaamaan.
Väärin nähty. Mäenpää sotkeutui kehässä nenäkarvoistaan kiinni Abdullah Tammen persekarvoihin. TYKS:n polilla odottaavat aikaa terveydenhoitajalle, jutteleevat odotushuoneessa kivoja. Ainoa negatiivinen juttu on että Ristolla oli tänään hernerokkapäivä, mutta Olan mielestä se pelkästään isänmaallista.