Kohta pamahtaa Iranissa

Atomienergiajärjestö IAEA sanoo Iranin valmistavan ydinkärkeä. Iranilla on jo raketit olemassa vain ydinkärjet puuttuvat.

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2010/02/iaea_iran_saattaa_valmistella_ydinkarkea_1460469.html?origin=rss
692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taitaa tilanne olla maailmalla seurannassa...

Äänestä

Joidenkin tietojen mukaan Israel on jo valmistelemassa ennaltaehkäisevää täsmäiskua Iranin ydinlaitoksiin. Toimenpide aina uusitaan, jos Iran jatkaa ydinkärjen kehittämistä.

Äänestä

Myisköhän ne meilleki yhden? Vaikka pienemmän. Mieluummin kuitenkin 2.

Äänestä
  • siellä paukkuu, ei mikään muu. Moskeijat kaasua tulvillaan.

    Äänestä

kyl sota rumpuja lyödään kohta, ja huolella. Ei oo WW3 kaukana.
Mut viel on hetki armon aikaa maailmalle ja ihmisille annettu, ennen kuin Herra Jeesus
tulee lopettamaan tämän syntisen pallon toiminnan! Tehkää siis parannus ja uskokaa evankeliumi ja antakaa Kristuksen Jeesuksen pestä syntinne pois!

Äänestä
  • Pestkööt jeesus vaa itsensä! Eiköhän se kylähullu ole ihan tarpeeksi saanut kunniaa, kun olette sen jumalan lapseksi nimenneet ja hänen nimissään satojatuhansia tappaneet. VITTU HERÄTYS

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TikTakTikTak... kirjoitti:

Atomienergiajärjestö IAEA sanoo Iranin valmistavan ydinkärkeä. Iranilla on jo raketit olemassa vain ydinkärjet puuttuvat.

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2010/02/iaea_iran_saattaa_valmistella_ydinkarkea_1460469.html?origin=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu