Paras todistus siitä että jumalaa ei ole olemassa.

Teistit ateististavat vastainkohdistustavat jumalansa!

Siinäpä kova todiste siitä että mitään jumalaa ei ole olemassa!
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos Jumala joskus todistaa sinullekkin olevansa olemassa, ja tietääkseni jokaisella ainakin pitäisi olla joskus sellainen etsikkoaika, kun Jumala vetää ihmistä puoleensa. Jos ei viitsi kuunnella sitä ja kääntää selkänsä, ei se ole minun vikani.

Äänestä
  • Ja mikä jumala on se oikea? kristinuskon jumalako????

    Juutalaiset ja muslimit kyllä sanovat toisin, joten sinun jumalasi on peruutettu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kuolema & Verot kirjoitti:

Teistit ateististavat vastainkohdistustavat jumalansa!

Siinäpä kova todiste siitä että mitään jumalaa ei ole olemassa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu