aion ampua jokaisen lumihiutaleen, joka vielä uskaltaa tippua alas taivaalta. Ettäs tiedätte!
Ilmakiväärillä
Puhurix
16506
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
kyllä olisi ilmakiväärit kiellettävä kun immeiset on nykyään niin väkivaltaisia....joukkosurmaavat viattomia lumihiutaleita jotka koittavat häiriötä tuottamatta laskeutua tontille! myös lumilapiot tulisi kieltää kun niitä käytetään lumihiutaleiden joukkohautojen kasaamisessa. ja sisäministerin tulisi erota, kun näitä kieltoja ei ole saatettu voimaan ennenkuin pahat ehtivät tapahtua!!!
Seuraavaks töräytän tynamiitilla ton maunt everestin tosta pihalta.
mikäs tässä oikein riepoo loppupeleissä? Lumihiutale aika viaton luonnonkappale :/
kun niitä on ziljoonittain, alkaa vähän riepoa.
Tuu tänne, aletaan räiskimään kilpaa. Kuka laskis osumat.
Taikis. Se on niin tunnollinen.
Juu, Taikis on tarkkakatseinen.
haudotaan jotain mun päänmenoksi. En kyllä tasan tarkkaan lähde kentälle laskemaan pyssyllä pudottamianne lumihiutaleita, siinä saa äkkiä haulin persuuksiin :))
Tänään saiakin räiskiä oikein sarjakonetuliaseella, vai miten se meni? :)
Vaikka kattelen kaikkia dekkareita ei noi aseiden nimet ja muut ole oikein hallinnassa.
Kävelyyn töistä meni vartti enemmän kun sai tuolla hangessa kahlata.
Toisaalta ite kyllä vieläkin nautin tästä oikeasta talvesta, mutta asunkin kerrostalossa.
Tosin vähän tein lumihommia tänään tossa raapusilla ja siinä ympärillä että pääsin ulko-ovesta sisään :)
uhittelemaan yläkertaa. Korkeintaan ritsalla. !
Missä se Jermukin on nykyään niitten vehkeittensä kanssa?
että toi ilmakivääri piisaa? :)) On lunta tullu jo tarpeeksi..Eihän toi sula ikinä..:(
ei itse tarvitse aurailla. Tuo ampuminen kyllä kuulostaa perin vaaralliselle. Ties millaiset lumivyöryt lähtevät liikkeelle. Veikkaampa, että nuo kasat tököttävät vielä Juhannuksenakin, ja millaiset sohjot vielä odottavat. Ei uskalla edes kuvitella.
liekinheitin olis paljon tehokkaampi ase? :) Tosin täytyy vähän varoa, ettei pala pirtti poroksi siinä svussa!
kuumaa vettä,nii lähtis kertaheitolla...