Japani ei ota

(lukutaidottomia mutta moniosaavia) suuuurperheitä paikkaamaan syntyvyyden vajetta.

Miksiköhän meillä Suomessa toimitaan toisin?

http://areena.yle.fi/video/706365
365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pieni maa ja yli 100M asukasta.

Äänestä

"Lainmuuttamista maahanmuuttajia silmällä pitäen ei ole edes harkittu"

Joten somalit ja muut hädänalaiset tulee sitten tänne meille jatkossakin.

Äänestä

Paria hullua poikkeusta lukuunottamatta maailman kaikki maat vaativat maahantulijalta selkeät todisteet siitä millä tulija aikoo elää!
Muutama maa vaatii jopa miljoonien talletusta ennen kuin edes harkitaan maahan pääsyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maahan ulkomaalaisia kirjoitti:

(lukutaidottomia mutta moniosaavia) suuuurperheitä paikkaamaan syntyvyyden vajetta.

Miksiköhän meillä Suomessa toimitaan toisin?

http://areena.yle.fi/video/706365

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu