Se on poks

helluntailaisuudelle multa ikiajoiksi. Ystävät säilyvät silti niin veljet kuin sisaretkin. Yhden saitte helarit nyt kentältänne vähemmäksi, ette kuitenkaan tältä keskustelusivulta.

Jeesus on Herrani!
5138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"poksahti" mun kohdalta? En ole mielestäni tomumajaa ollut ajamassa pois mistään? Suosittelen sinua menemään Kittilän h-seurakuntaan, älä välitä mitä täällä kirjoitellaan, seurakunta yhteys on paljon tärkeämpää. Ja toisekseen, olet varmaan oppinut täällä kaikenlaista, että osaat varmasti olla seurakuntayhteisön sisällä muita kunnioittaen, ja niin saat itsekkin kunnioituksen. perustuu Raamattuun. " Kunnioittakaa toinen toistanne, pitäkää toista parempana kuin itseänne." Tämä palsta ei ole seurakunta, vaikka siitä huolimatta tulisi täälläkin olla tuota pyyteetöntä kunnioitusta kirjoittajien kesken? Minkä perään jukka.finland on myös!
* Kuitenkin tämä palsta on kaikenkattavan , koko ihmiskirjon käytettävissä, emmekä voi kukaan määrätä mitä kukin kirjoittaa, ainoastaan Eniron säännöt on lain myötä rajana!

Äänestä

Siunausta sinulle tomumaja! Vaikket enää haluakaan kuulua hellareihin, niin et suinkaan ole luopunut uskovien yhteydestä samalla. Hellareissa olevat uskovaisethan ovat vain osa paikkakunnalla olevaa uskovien paikallisseurakuntaa. siihen sinäkin kuulut, ellet luovu Herrasta Jeesuksesta! Ja mikäli ymmärsin oikein niin et sitä ole tekmässä! Itse olen hellarikodin lapsi, mutten ole ominut niin pientä joukkoa seurakunnaksiSellaista seurakuntaahan ei Raamattu tunne vaan ainoastan yhden paikalliseurakunnan paikkakunnallaa, jossa kakki uskovat ovat yhdessä!

Äänestä

yhden? Ethän sinä missään Helluntaiseurakunnassa ole ollut jäsen ja toisekseen mikä vika Helluntaiseurakunnassa on jos sinä olet tyhmä? Ei kai se Helluntaiseurakunnan vika ole jos sinä tyhmä olet??

Olet tyhmyytesi tällä palstalla ilmaissut monia kertoja, kun olet kertonut ottavasi poliisiin yhteyden milloin seriffiin ja milloin mihinkin. Sehän on aivan tyhmää touhuu sellainen, jos mies kerran kertoo olevansa uskossa, niin miksi sitä sitten pitää jatkuvasti riidellä tällä palstalla. Ei uskovainen ihminen riitele, hän ymmärtää vaieta ja karttaa turhanpäiväisiä väittelyjä ja juoruamisia. Sinähän juoruatkin milloin mistäkin ja tuot toisien sinulle lähettämiä viestejä tänne kaikkien luettavaksi vaikka ne on sinulle tarkoitettu. Ymmärrätkö sinä ollenkaan mitä sinä teet koko ajan, et muuta kuin riitaa olet haastamassa.

Tee tuomumaja PARANNUS JA OTA JEESUS VASTAAN ELÄMÄÄSI!!!

Äänestä
  • Raamattu kertoo että välttäkää riitoja ja oikeudenkäyntejä. Miksi sinä haluat riidellä ja käydä oikeutta vastoin Raamatun ilmoitusta? Tuntuu että et olisikaan uskossa vaikka niin kerrot, sillä kirjoituksesi puhuvat ihan muuta mitä uskossa oleva kirjoittaisi. Siis riitaa oikeudenkäyntiä poliisia aseita haukut Helluntaiseurakuntaa ym. näissä sinä jätkuvasti elät. Missä sinun rakkautesi Jeesukseen on? Sinullahan on vallan viha päälläsi koko ajan kun vihassasi jatkuvasti kirjoitat. Ymmärrätkö sinä suoraa miehen puhetta?

    Äänestä

  • Kelleskaupungin vaar kirjoitti:

    Raamattu kertoo että välttäkää riitoja ja oikeudenkäyntejä. Miksi sinä haluat riidellä ja käydä oikeutta vastoin Raamatun ilmoitusta? Tuntuu että et olisikaan uskossa vaikka niin kerrot, sillä kirjoituksesi puhuvat ihan muuta mitä uskossa oleva kirjoittaisi. Siis riitaa oikeudenkäyntiä poliisia aseita haukut Helluntaiseurakuntaa ym. näissä sinä jätkuvasti elät. Missä sinun rakkautesi Jeesukseen on? Sinullahan on vallan viha päälläsi koko ajan kun vihassasi jatkuvasti kirjoitat. Ymmärrätkö sinä suoraa miehen puhetta?

    oikeuteni samalla tavalla kuin myuillakin IHMISILLÄ vaikka tyhmä olenkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tomumaja kirjoitti:

helluntailaisuudelle multa ikiajoiksi. Ystävät säilyvät silti niin veljet kuin sisaretkin. Yhden saitte helarit nyt kentältänne vähemmäksi, ette kuitenkaan tältä keskustelusivulta.

Jeesus on Herrani!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu