Halonen syyttää urheilijoita !

Halonen syyttää epäsuorasti urheilijoita, ja antaa näinollen "synninpäästön" huonoille urheilupomoille:
Täydellistä blondi logiikkaa.
http://yle.fi/urheilu/suurtapahtumat/vancouver_2010/lajit/muut/2010/02/halonen_ollaan_reiluja_urheilijoita_kohtaan_1476481.html
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valtion johdon matkarahoilla olisi tullut mäestä yksi kultamitalli.
Jos valtionjohdon matkarahat olisi laitettu mäkimiesten leiritykseen.
Mutta ei.
Valtion johto ei piittaa pätkääkään tuleeko mitalleja, kunhan itse päsevät reissuun.

Äänestä
  • mitaleita tipu, ei ennen eikä nyt. Sisua pitää olla jo harjoituksista lähtien ja se puuttuu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Halonen syyttää epäsuorasti urheilijoita, ja antaa näinollen "synninpäästön" huonoille urheilupomoille:
Täydellistä blondi logiikkaa.
http://yle.fi/urheilu/suurtapahtumat/vancouver_2010/lajit/muut/2010/02/halonen_ollaan_reiluja_urheilijoita_kohtaan_1476481.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu