vedotaan Tilauskeskuksen lukuihin. Tilauskeskuksen mukaan köyhyys/työttömyys ei ole dramaattisesti noussut vaan jopa laskenut. Taisin sotkea tilastokeskuksen ja tilauskeskuksen, mutta sama firma se johon hallitus tukee päätöksiään. Samaan aikaan työkkäri ilmoittaa satojentuhansien eroja työttömyys luvuissa, verrattuina tilauskeskuksen lukuihin ja tutkimuslaitokset toteavat köyhyyserojen valtaviin kasvulukuihin suomessa. Miksi hallitus perustaa toimensa Tilauskeskuksen tutkimuksiin ?
Minua vituttaa hallituksen
selitykset, joissa
370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voikun kaatais muttei taida. Aina ne puolustelee ja on poissa paikan päältäkin vielä. Että pitäskö kansalaisten tehdä väh'än välikysymystä
Eläkkeet nousi muutaman euron ja ei sitäkään! Tämä akka selitää mitä selittää.. Suuriin eläkkeisiin ei saada kattoa, kun se koskee itseään ja kavereita.
Pieneläjä ei tätä eliittiprinsessaa ja sen seurapiiriä kiinosta. Ei niille ole tullut mieleen , että sen äänestäjälläkin voi olla tilanne jolloin apua tarvittaisiin. Työttömyys, äitiyslomat, opiskelut yms..
Kyllä nämä stalinistiporvarit ovat tulleet tälle maalle kalliiksi.
On maamme köyhä ja siksi jää ! Tai siis toisille se jää köyhäksi.