http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010022811215711_uu.shtml
jos kaverit yhteispäätöksellä leikkivät robinhoodia niin on suorastaan naurettavaa
kuinka amerikkalaismaiseksi tämänkin touhu on mennyt, poliisi paikalle ja syytettä pukkaa.
Mikä meistä ihmisistä on tehnyt tällaista pullamössöporukkaa!!!!
jos kaverit yhteispäätöksellä leikkivät robinhoodia niin on suorastaan naurettavaa
kuinka amerikkalaismaiseksi tämänkin touhu on mennyt, poliisi paikalle ja syytettä pukkaa.
Mikä meistä ihmisistä on tehnyt tällaista pullamössöporukkaa!!!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
TÄHÄNKIIN "UUTISEEN" JÄLLEEN SYYN "AMERIKKALAISUUDESTA"!!!!
KARRAN KOMMUNISTI ON AINA KOMMUNISTI VAIKKA OLISI MITEN "MILJONÄÄRI"!!!!!
sinulla on jonkinlainen vainoharhainen pakkomielle että kaiken takana on ironmikes kun
mainitaan sana amerikkalainen. Tosi on kuitenkin että meilläkin oikeuslaitosta on alettu käyttää kaikenlaisten pikkuriitojen selvittelyyn kuten Vanhasen kirjajupakka joka on jo hovissa ja valtio maksaa ruususen viulut.
Jonkinlainen tolkku pitäisi olla mistä nostetaan syyte ja mistä ei, mutta kuten alussa kirjoitin
olemme kohta samanlaista vellihousu ja läskikansaa kuin jenkit jotka vievät kaiken oikeuteen.
Sukupuolinen häirintä ja sen kriteerit esim jenkkilässä on suorastaan nauretttavat,kuitenkin me seuraamme samaa käytösmallia ansiokkaasti.
ja sairaammaksi tulee, ihmiset valittavat kaikesta,osa suomalaisista ei osaa edes tee vettänsä keittää,
valmisruoka on ainoa jota osataan juuri ja juuri mikrossa lämmittää, ihmissuhteet on heikossa hapessa eikä niitä kaikilla edes olekaan, netti on monen ainoa kommunikointiväline ja viina se toinen kaveri.
Kaikki leikit jotka onnistuvat peleissä, eivät tietenkään ole totta tai tosielämässä ei nousta pystyyn kun
kaveri on ampunut kymmenen luotia rintaan.
Meteliä lisää korville kun lähdetään lenkille,kauppojen musiikki on täysillä,kuntosaleilla soi ja korvissa soi...
Toista ihmistä ei kunnioiteta, saatikka sitten vanhusta, vaan kaiken keskipiste on minäminäminulleheti!!
Mitä muutakaan voimme odottaa kuin että jossain vaiheessa korttipakka sekoitetaan ja tehdään uudet työt, pelaajien määrä vähenee jos niitä yleensä jää jäljelle ja vain vahvat selviytyvät kuten evoluutiossa kuuluukin.
avuttomuus ja laiskuus ja kaikki-minulle-heti johtaa lopulta suurempaan avuttomuuteen.
Tulevina vuosina veri punnitaan, odotan suorastaan että sähköt menevät vaikka vain kahdeksi viikoksi,
ruoka loppuu kaupoista, netti ei tietenkään toimi (ei saa ohjeita kuinka tuli tehdään) ja
olemme omillamme.
Tätä odotan jotta jokainen joka siellä tornissaan kuvittelee olevansa kunkku, tipahtaa alas
ja joutuu priorisoimaan elämää uudestaan.