Raamattu on tosi

4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Evoluutio (kehitys) olikin aivan uskotusti muinaisten huru-ukkojen mielestä harhaa.
    Mitä muuta ovat osanneet kuin sotia, ja kirjoittaa ristiriitaisen kirjakokoelman.

    Äänestä

  • rihveli kirjoitti:

    Evoluutio (kehitys) olikin aivan uskotusti muinaisten huru-ukkojen mielestä harhaa.
    Mitä muuta ovat osanneet kuin sotia, ja kirjoittaa ristiriitaisen kirjakokoelman.

    tulikin mieleen, että mitäs nämä Aabrahamit, Moosekset ja Jeesukset sitten olivat elleivät muinaisia
    huru-ukkoja? Darwinia ei voi varsinaisesti kutsua muinaiseksi, koska hän kuoli 1800-luvun lopulla Jeesus
    puolestaan kuoli jo hieman päälle 2000 vuotta sitten.

    Äänestä

  • pellemooses kirjoitti:

    tulikin mieleen, että mitäs nämä Aabrahamit, Moosekset ja Jeesukset sitten olivat elleivät muinaisia
    huru-ukkoja? Darwinia ei voi varsinaisesti kutsua muinaiseksi, koska hän kuoli 1800-luvun lopulla Jeesus
    puolestaan kuoli jo hieman päälle 2000 vuotta sitten.

    Kirjoitin huonosti,huru-ukolla en tarkoittanut Darwinia. Päinvastoin noita muinaisia paimentolaisia,
    jotka osasivat sotia ja kirjoittaa sodistaan.(raamattu)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-asiantuntija- kirjoitti:

http://bwanajoe.blogspot.com/2010/02/charles-darwinia-ryopytetaan-mutta.html

Evoluutio on harhaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu