joillakin näyttää olevan kummallinen harhakuvitelma että palkkaa maksetaan koulutuksen mukaan? Ehei kuulkaas, niin tyhmää työnantajaa ei tästä maasta löydy, sellaiset yritykset ovat ajat sitten menneet nurin.
Palkkaa maksetaan vain ja ainoastaan tehdystä työstä! toisaalta samaa koulutusta se on töitä tekemällä oppiminenkin, tiedoksi vaan teille "akateemiset".
Palkkaa maksetaan vain ja ainoastaan tehdystä työstä! toisaalta samaa koulutusta se on töitä tekemällä oppiminenkin, tiedoksi vaan teille "akateemiset".
Vastaukset 3
Vanhimmat
että maleksimalla koulussa vuosia pitäisi saada heti johtajan palkka. Katainen väärensi asiakirjoja ja on nyt ministeri vaikka ei saanut edes koskaan vakituista työpaikkaa.
Tottakai palkan kuuluu nousta oman työn tuottavuuden kasvaessa...
Eikä kukaan vieläkään ole kertonut että paljonko se on se maisterin palkka vaikka monasti sitä olen kysynyt. Akateemisille omaan tulotasoonsa tyytymättömmille siteeraan tähän "vappunaamari" Zyssen fraasia mitä se joikasi naama soikiolla edellis lamassa "ryhtykää yrittäjiksi". Siitä sitten vaan hopi hopi, yrittämisellä se maailma pelastuu ja teistä tulee heti muita parempia ja tärkeämpiä ihmisiä eikä tarvi muuta osata kuin hakea kaikkia mahdollisia valtion avustuksia ja olla maksamatta veroja.