Ruotsissa vapautettiin

alkoi mamuja työllistymään.
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täälläkin jotkin tahot pyrkivät vapauttamaan taksin :D Sehän laskee hintoja. Vai laskeeko?

Se on sitä valtoimenaan laukaavan kvartaalitalouden ihanuutta.

Lisääntykäämme, tarvitsemme lisää syöviä suita tulevaisuuden lyhyiden mutta leveiden pöytien ääreen.

Sillä ihmis-kirpputorilla ei tosin kovin moni pöydänomistaja huippuliksoja tienaa.

Äänestä
  • Ruotsissa ei hinnat laskeneet. Päin vastoin alkoi olla paljon väärinkäytöksiä, (venäjän ja viron malliin).
    Kuten virossa. Kun otettiin porukalla taksi. Sovittiin hinnasta, mutta loppupäässä seki hinta olkin "per henkilö".

    Kesällä turislaivoilla tulevia rokotetaan oikein kunnolla. Ei ole epätavallaista jotua maksamaan satamasta keskustaan 150 - 200 euroa! Ei mauille takseja, ainakaan vielä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taksiluvat ja heti kirjoitti:

alkoi mamuja työllistymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu