Venäläinen tarjous

Mitä venäläiset rahoittajat ovat tarjonneet Virkiälle 40 %:sta Simpsiönvuori Oy:n osakkeista ?

Entä kaupungille 60 %:sta ?
2247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos niillä on ruplat vähis.

Äänestä
  • ei ne kuulemä ookkaan siitä kiinnostunu.ne kävivät vain kattomas mihinkä kaupunki on vero euroja laittamas

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


markkinavoimat kirjoitti:

Mitä venäläiset rahoittajat ovat tarjonneet Virkiälle 40 %:sta Simpsiönvuori Oy:n osakkeista ?

Entä kaupungille 60 %:sta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu