Vilnan kohtaukset

Jossain helsingin kaduilla kuvattu noi Vilnan kohtaukset.
5587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mutta ainakin losin jaksot oli kuvattu ihan hesassa, ja veikkaisin hääpaikaksi esim linnanmäen sea lifea, huvittavinta tässä oli se, että jossain oikeassa haastattelussa joku äijä selitti ihan tosissaan että hääpaikka löytyi samasta luettelosta, joten jenni ja ossi selasi hotellissa, ja nimet tuli taululle kun maksoi tarpeeksi yms :)

Äänestä
  • Sehän oli otsikoissa että Salkkareista lähti pieni kuvausryhmä losiin kuvaamaan ilman mitään kuvaus lupia. Niin että las vegasissa ne ainakin oli !

    Äänestä

  • UPDATE_9285696 kirjoitti:

    Sehän oli otsikoissa että Salkkareista lähti pieni kuvausryhmä losiin kuvaamaan ilman mitään kuvaus lupia. Niin että las vegasissa ne ainakin oli !

    Että miten jossain netissä tms. oli haastattelu, jossa joku työntekijä jauhoi paskaa kuin pahempikin valehtelija, koko reissusta, joo tottakai rahalla sen nimen sinne taululle saa ;)

    Äänestä

Eli vilna-kohtauksista osa kuvattu helsingissä ja osa vilnassa, vilnaan lähti n. 10 hengen porukka, äänet kamerat, maskit mukaan luettuna.
edellä kirjoittanut oli losin kohdalla oikeassa, häät oli sealifessa kuvattu ja muut kohtaukset studiolla (taustat vain jenkeistä) ja helsinkiläisellä kasinolla. Jenkeissä kävi pieni kuvausryhmä (n. 4hlöä) kuvaamassa, mutta ilman näyttelijöitä eli kuvasivat taustat erikseen studiossa kuvatuille kohtauksille.

Äänestä

Itse kävin Vilnassa juuri toissa kesänä, ja näytti olevan tuttuja maisemia. Ei ne nyt aivan persaukisia ole salkkareiden tuotantotiimissä. Tosin esim. Vegasin kohtaukset olivat aika selkeästi feikkejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JEE JEE kirjoitti:

Jossain helsingin kaduilla kuvattu noi Vilnan kohtaukset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu