plastiikkakirurgi suomessa .(olisi aikomus vähän kohentaa tuota rintamusta)
Paras
Tuhkimo
102347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suosittelen Eeva Zettermania Eiran sairaalasta. Todella asiantunteva ja taitava. Stephen Dietziä Siluetista on myös paljon kehuttu.
voi suositella ainakaan Dietziä.Kävin joskus muutama vuosi sitten hänellä ja se oli aika pettymys.Hän lupaili ihan liikoja ja antoi turhaa toivoa .Törkeintä oli että minulta laskutettiin 45 minuutista koska lääkäri oli myöhässä,vaikka oikeasti ehdin olla sisällä alle 15 minuuttia.huomasin tämän vasta myöhään enkä viittisit enää soitella perään.Olin vain ilonen päästessäni Siluetista mahdollisimman kauas.
Vaikutelmani oli että törkeää rahastusta .
Asko Salmi, Nordström tai Ludwik oy:stä Rintamäki tai Muuronen kaksi jälkimmäistä olisi lähinnä missä asun ,mutta eihän se hesakaan kaukana ole
ja tietysti hinta ratkaisee
Rintamäki leikkasi omani, olen oikein tyytyväinen! Kiva lääkäri, helppo lähestyä ja kuuntelee potilasta. Itselläni ei ole mitään huonoa sanottavaa.
sinulle tehtiin? Itselläni olisi rintojen pienennys.
...suurennusleikkaus.
että kaikki meni hyvin ja olet tyytyväinen "tisseihisi"sillä minua ei kiinnosta kuka pienentää tai isontaa(silikonirita kekustelut")
jos on hyvä mieli uudesta olemuksesta niin se riittää eikö niin ?
Ai sulla oli sitten kyllä täysin erilainen kokemus kun mulla ja mun frendillä. Käytiin kumpikin Dietzillä rintojen suurennuksessa. Ensimmäisellä käynnillä lääkäri jutteli kanssani kaikki perusteellisesti läpi ja olin sisällä about 45 min. yllätyin tosi iloisesti kun vastaanotolta lähtiessä hän sanoi, että voin varata hänelle vielä uuden vastaanoton joka ei maksa mulle mitään. No tottakai mä menin vielä uudestaan, koska halusin vielä katsoa kahta eri kokoista proteesia. Itse olen tosi tyytyväinen sekä lopputulokseen että lääkäriin. Samoin mun frendi.
Tuhkimo, olen täysin samaa mieltä kanssasi! Itselläni on juuri vähän aikaa sitten tehty rintojensuurennusleikkaus, jonka myöskin teki yllämainittu J.R.
Rakastan uusia tissejäni, vaikka näin alussa onkin hiukan totuttelemista. Ja olen varma että sinäkin, tuhkimo, tulet leikkauksen jälkeen rakastamaan uudenkokoisia tisujasi! Sehän on se pääasia.
Omasta mielestäni on todella tärkeää että plastiikkakirurgin kanssa kemiat ja mielipiteet menevät yksiin, on tärkeää että kummallakin on sama käsitys leikkauksen lopputuloksesta ja samat käsitykset siitä mikä potilaalla näyttää hyvältä. Tämän takia itse kävin juttelemassa monen lääkärin kanssa ennen kuin päädyin minut leikanneeseen Rintamäkeen. Suosittelen todella kaikille leikkauksiin (oli se sitten suurennus- tai pienennysleikkaus) meneville sitä että käy vähintään kahden eri lääkärin juttusilla. Itselleni ensimmäinen tapaamani lääkäri ehdotti implantteja, jotka tuskin olisivat minulla näyttäneet hyviltä. Kannattaa olla tosi tarkkana koon suhteen. Lopullista kokoa oli omasta mielestäni aika vaikea hahmottaa, kannattaa varata tarpeeksi harkinta-aikaa ennen leikkausta, jotta ehtii kunnolla päätymään oikeaan kokovalintaan.
Lämmintä ja aurinkoista pääsiäistä kaikille!!
-n
tuo oli mukava kuulla ja kun on lukenut tuota silikoni riehujaa niin huhhu ja muutes taidampa minäkin mennä Rintamäelle
oikein aurinkoista kesää sinullekkin.
t Tuhkimo