Varmaan Mac-book pakollinen?

Mormoni-aatteessa minua tympii kaikkein eniten tuo elottava ja imelä amerikkalaisuus. Sliipatut tyypit mittatilauspuvuissa markkinoimassa uskontoa. Epäilen että vakiovarusteisiin on kohta pakko kuulua jo IPodi ja Mac-book.

http://personal.inet.fi/atk/tilasto
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomessa ei hyvin pukeutuminen ja hyvä käytös ole eduksi. Togon lähistöllä lähetyssaaarnaajatkin, ainakin ennen, pukeutuivat hamosiin, kuten kaikki muutkin. Se oli heidän käsityksensä hyvästä pukeutumisesta. Varusteet maan ja tarpeen mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Brotherhood of Sys kirjoitti:

Mormoni-aatteessa minua tympii kaikkein eniten tuo elottava ja imelä amerikkalaisuus. Sliipatut tyypit mittatilauspuvuissa markkinoimassa uskontoa. Epäilen että vakiovarusteisiin on kohta pakko kuulua jo IPodi ja Mac-book.

http://personal.inet.fi/atk/tilasto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu