Jeesuksen nimessä

haluaisin huomauttaa, että oikeat Herran Jeesuksen Kristuksen sovintoveressä vaeltavat kristityt EIVÄT notku internetissä. Internet on saatanan eksytys. Joka kerta kun klikkaatte Herätysliikkeet-keskustelun auki, riuhdotte itseänne irti Jumalasta. Väärintekijät eivät peri Jumalan valtakuntaa! Valitse, haluatko helvetin ikuiseen tuleen vai Jeesuksen tykö. Internet-riippuvuudestakin voi parantua, Pyhän Hengen avulla.
7238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

jeesuksen nimessä ja veressä.

Äänestä
  • Ap. t. 6:7

    "Ja Jumalan sana menestyi, ja opetuslasten luku lisääntyi suuresti Jerusalemissa. Ja lukuisa joukko pappeja tuli uskolle kuuliaisiksi."

    Äänestä

  • Ei Paholainen suinkaan jätä sananjulistajiaan rauhaan, päinvastoin he ovat hänen pommituksen kohteenaan. Joka tapauksessa eihän Paholaisen tarvitse niitä vastaan sotia, jotka jo ovat hänen, hänhän tietenkin sotii niitä vastaan, jotka hän on menettänyt Jeesukselle:

    Ilm. 12:17

    "Ja lohikäärme vihastui vaimoon ja lähti käymään sotaa muita hänen jälkeläisiänsä vastaan, jotka pitävät Jumalan käskyt ja joilla on Jeesuksen todistus."

    (Vaimo kuvaa Raamatussa seurakuntaa, lohikäärmeen kaikki varmaan tietääkin.)

    Äänestä

Monelle on kirkon kynnys liian korkea. Kuitenkin uskonasiat kiinnostaa, niinkuin nyt sinuakin kun täällä roikut. Netistä voi salaa lukea Jumalasta ja Jeesuksesta ilman, että kaverit saa tietää. Usko jää sinun ja Jumalan väliseksi salaisuudeksi, kunnes olet tarpeeksi rohkea tunnustamaan uskoasi.

Ihmisillä on oikeus lukea myös uskonasioista. Jos ei halua lukea, ei ole pakko tulla tänne kristinuskopalstalle. Mutta oikein mukavaa, kun sinäkin etsit täältä rauhaa sielullesi. "Ja Jumalan rauha, joka on kaikkea ymmärrystä ylempi varjelkoon sinun mielesi ja henkesi Jeesuksessa Kristuksessa. Aamen."

Äänestä

Liikutaan siellä missä kansa liikkuu. Nykyään `kaikki´ on netissä, siispä sinne! :) Jeesuskin liikkui ihmisten keskellä. Jos silloin olisi ollut Internet, olen varma, että Jeesus olisi vastaillut siellä ihmisten kysymyksiin aivan niinkuin tohtori Kiminkinen tekee työpäivänsä päättyessä.

Jeesus olikin varsinainen ihmismagneetti, joka paikassa mihin hän meni, oli paljon, liiankin kanssa väkeä. Sillä hän opetti heitä niinkuin se, jolla valta on, eikä niinkuin heidän kirjanoppineensa (Matt.7:29), ja hän paransi kaikki!

Ja miten Jeesusta tänäänkin tarvitaan! Ihmisillä on jano ja nälkä! Tarjontaa on niin paljon, mutta väärää, väärää! Ihmiset kaipaavat oikeaa vettä ja oikeaa ruokaa! Sitä mitä Jeesus tarjoaa. Jeesusta me tarvitaan, ja hän, joka Jeesusta etsii, löytää. "Sillä hän ei ole kaukana yhdestäkään meistä."
a mene kotiisi."

Matt. 28:18

Ja Jeesus tuli heidän tykönsä ja puhui heille ja sanoi: "Minulle on annettu kaikki valta taivaassa ja maan päällä." Jeesuksella on kaikki valta myös sinun ylitsesi ja minun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiviä taskussa kirjoitti:

haluaisin huomauttaa, että oikeat Herran Jeesuksen Kristuksen sovintoveressä vaeltavat kristityt EIVÄT notku internetissä. Internet on saatanan eksytys. Joka kerta kun klikkaatte Herätysliikkeet-keskustelun auki, riuhdotte itseänne irti Jumalasta. Väärintekijät eivät peri Jumalan valtakuntaa! Valitse, haluatko helvetin ikuiseen tuleen vai Jeesuksen tykö. Internet-riippuvuudestakin voi parantua, Pyhän Hengen avulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu