Selkis katto romahti

Kyllä nauratti kun ajoin Selkissä tukirakenteita myyvän yrityksen ohi, heidän hallin katto on romahtanut.
5361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Frendi on siel töissä. Ne on valitelleet pitkään jo niiden hallien kunnosta mu pomot vaan totee että onks mainokset suorassa ja näkyyks ne tielle. Toi firmahan on varsinainen komiikkala

Äänestä

että tilanne Selkissä selkiintyi katon romahtamisen myötä.

Äänestä
  • Ainakin siinä tapauksessa jos alle jäi juuri sopivat tyypit

    Äänestä

  • Anna Maijjeli kirjoitti:

    Ainakin siinä tapauksessa jos alle jäi juuri sopivat tyypit

    Jos noita halleja kävis tarkastamassa joku työsuojelu tai rakennustarkastaja, ne määrättäisiin heti purettaviksi. Hallit ovat hengenvaarallisia ja niiden sisällä työskennellään.

    Äänestä

  • Pelle Pervanni kirjoitti:

    Jos noita halleja kävis tarkastamassa joku työsuojelu tai rakennustarkastaja, ne määrättäisiin heti purettaviksi. Hallit ovat hengenvaarallisia ja niiden sisällä työskennellään.

    Kohta hallit kestää, viron dorka tuli niitä kunnostamaan. Omille miehille annettiin kenkää 9 kk sitten ja nyt voidaan ottaa tolkuttoman halpoja virolaisia tilalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suvi Uinu kirjoitti:

Kyllä nauratti kun ajoin Selkissä tukirakenteita myyvän yrityksen ohi, heidän hallin katto on romahtanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu