Poliisivaltion ote yhteiskunnasta tehostuu. Nyt voit kätevästi vasikoida rasistiset rikokset, ihmisvihan ja muut turvallisuusuhat keskusrikospoliisille netissä.
Pari päivää sitten kerrottiin, kuinka opiskelijoille suunnitellaan uutena kuritoimenpiteenä erottamista oppilaitoksesta. Näin varaudutaan mahdolliseen opiskelijaradikalismiin, sillä koulutetuissa nuorissahan yleensä pelastuksen toivo itää, kuten aikoinaan jääkäriliikkeessä, Kiinan opiskelijoissa ja muissa sortovaltaa vastustavissa kampuksien kasvateissa.
Ole aktiivinen ja ilmoita toisinajattelijoista!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2034042&pos=no-tu
Pari päivää sitten kerrottiin, kuinka opiskelijoille suunnitellaan uutena kuritoimenpiteenä erottamista oppilaitoksesta. Näin varaudutaan mahdolliseen opiskelijaradikalismiin, sillä koulutetuissa nuorissahan yleensä pelastuksen toivo itää, kuten aikoinaan jääkäriliikkeessä, Kiinan opiskelijoissa ja muissa sortovaltaa vastustavissa kampuksien kasvateissa.
Ole aktiivinen ja ilmoita toisinajattelijoista!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2034042&pos=no-tu
Vastaukset 55
Vanhimmat
jos jokelat ja muut "teinikapinoinnit" estetään, eikö vaan?
Tuo nettivasikointi ei auta hevonvittua, jos esimerkiksi jokin ryhmä aikoo tehdä vaikka pommi-iskun, niin eivät ne siitä netissä ilmoittele. Toinen esimerkki. Eli jos joku sekopää haluaa TAAS tehdä "laajennetun itsemurhan" niin se on peloittavan yksinkertaista. Hommaat aseen ja ammuksia, valitset kohteen ja toteutat sairaan tekosi.
En tiedä mitä ihmettä tuolla nettivasikoinnilla yritetään estää?
Jokelan ja Kauhajoen tapauksissa viranomaisilla olisi ollut riittävästi tietoa tapausten estämiseksi ilman yleisövihjeitäkin. Ongelmana oli tiedonsaanti eli poliisilla ei ollut käytössään terveysviranomaisten ja puolustusvoimien tietoja, jotka olisivat ilman muuta johtaneet siihen, ettei kumpikaan ampujista olisi saanut aseenhankkimislupaa.
Poliisilla on edelleen myös puhelin, johon voi soittaa, jos on oikeasti asiaa poliisille. Tälläiset nettipalvelut lisäävät vain joutavanpäiväistä ilmoittelua, joka kuormittaa turhaan poliisia mitättömyyksillä ja vie resursseja tärkeimmistä töistä.
Mun tiettäkseni jokelan valopää riekkui netissä ja uhkaili siellä näyttävänsä närhen munat kaikille. Eli se olisi voitu estää.
höpö höpö, se että ampuu asella ei ole rikos. se että kuuntelee satanisti heviä ja punkkia ei ole rikos.
linkolan mielestä suurin osa ihmisitä pitää tappaa, koska meitä on liikaa
ammuskella aseella joka on takavarikoitu. Likola on vaan harmiton kylähullu, joka kuitenkin tietää, että tappamalla muutama ihminen, ei vaikuteta ihmispopulaation kokoon.
Eikä se kuulu mihinkään kuola suupielistä valuen vaahtoavaan viharyhmään.
Joo,huvittavaa vaan tuon Linkolan " julistamiset" ,ite laittaa insuliinia itteensä kun diabetesta sairastaa,eikös sen pitäis antaa luonnon valita ja heikot kuolla elontiellä....aloittas sitte itestään. Ja noihin kyttiin vielä,poliisivaltiohan tää on jo,ihmiset ei vaan älyä mitään.
Vanhasen I ja II hallitus (Mukaanlukien kaikki minsterit ja presidentti) ovat mukana joukkotuhonnassa,
jolla on tarkoitus TAPPAA suomen kansa,sekä syyllistyneet VALTIONPETOKSEEN luovuttamalla Suomen itsenäisyyden lopullisesti 1.12.2009 EU:lle. (MIKÄ ON OIKEA RANGAISTUS KYSEISELLE PORUKALLE)..?
ME TIEDÄMME MITÄ MAAILMALLA TAPAHTUU. TIEDÄTKÖ SINÄ?
THL: Sikainfluenssa hävisi Suomesta (miten olematon voi hävitä)?
Suositus: Ottakaa silti rokote.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/03/1075126
Suositus: älkää helvetissä tappako itseänne.
voitte lukea WHO:n kaksiosaisen muistion, joka on kirjoitettu 1972, siitä kuinka - kolmella askeleella - rokotteesta tehdään tappava ase. Ensin heikentämällä vastustuskykyä, sitten injektoimalla kehoon suuri määrä viirusta, josta heikennetty vastustuskyky ei voi selvitä. Ja kolmanneksi injektoimalla lisäaine, joka laukaisee valtavan tulehdusreaktion ja niin sanotun sytokiini myrskyn.
Tämä muistio löytyy näistä kahdesta linkistä:
http://theflucase.com/downloads/WHO_Memo_1_searchable.pdf
http://theflucase.com/downloads/WHO_Memo_2_Searchable.pdf
http://www.wordmworld.net/uncategorized/avoin-kirje-toimittajille
Toinen tappo piikki tulee viimestään syksyllä:
Valtio: H5N1-pandemia edelleen mahdollinen. Uusi rokote testaukseen Suomessa
http://www.infosota.fi/2010/02/18/valtio-h5n1-pandemia-edelleen-mahdollinen-uusi-rokote-testaukseen-suomessa/
Suomi on hankkinut koko väestölle GSK:n Prepandrix-rokotetta (viruskanta A/Indonesia/5/2005), jolla nyt THL ja EVIRA rokotuttivat henkilökuntaansa
http://www.infosota.fi/2009/12/07/suomi-testaamaan-uutta-lintuinfluenssarokotetta/
Näin sinut myrkytetään:
Teistä moni ei varmaan tiennyt että tämän vuoden 2010 alusta 01.01.2010 tuli voimaan uusi maailmanlaajuinen ja globaali elintarvikelakiuudistus, minkä jälkeen ruokiin saa lisätä mm. yli seitsemän aiemmin myrkkynä tunnettua kemikaalia. Näitä myrkkyjä on kaikenkaikkiaan 3275 kpl. Joukossa syöpää aiheuttavia ja endokriinista toimintaa häiritseväksi tiedettyjä aineita.
http://nwohavaintoja.blogspot.com/search?q=codex alimentarius
ÄLÄ SYÖ MASENNUS YM,LÄÄKKEITÄ (10min,elämästäsi.Liikaa vaadittu)?
http://www.youtube.com/watch?v=Ft7R5qp_NCE&feature=related
Taloudesta/uudesta maailman järjestyksestä/ilmasto kusetuksesta ym..
http://talousdemokratia.blogspot.com/
http://nwohavaintoja.blogspot.com/
http://nwo.11syyskuu.net/
(ajankohtaista myös):
http://pohjavesi.info/
http://supportmarkosihvonen.com/
Entä Skupolli vai mikä se kunniamurhaaja oli nimeltään? Ilmoitteliko se netissä ennen kuin ampui ihmisiä luvattomalla aseellaan?
Eikös rasismi pitäis kitkeä pois aloittamalla hurreista, elikä sååmenrååttalaisista? He ovat pahimpia rasisteja, mitä minä tiedän..
Tässä lista internetissä tehdyistä rikoksista, joita poliisi toivoo vasikoitavan:
http://www.nettivinkki.fi/
- Lasten seksuaalista hyväksikäyttöä esittävät tallenteet
- Eläin- ja/tai väkivaltapornografia
- Kiihottaminen kansanryhmää vastaan
- Huumausaineet
- Tekijänoikeusrikkomus
- Asevideo/Koulu-uhkaus
- Identiteettivarkaus
- Hallituksen vastainen agitaatio
Lista näkyy olevan Jokela-Thors-linjan mukainen ja on siinä hieman Gestapon henkeä, kun tuo "hallituksen vastainen agitaatio" on siellä mukana. Itse ainakin oppositiopuolueen kannattajana syyllistyn tuohon rikokseen kymmeniä kertoja joka päivä, joten taidanpa vasikoida itseni.
"Jotain muuta" -osioon ilmeisesti kuuluvat nykyisin jokapäiväiset tunnuslukujen kaappausyritykset, jotka ovat varmasti eräs vakavimmista internetissä tapahtuvista rikoksista. Muutenkin lista on aika yksipuoleinen. Äkkiseltään ei tule myöskään mieleen, minkälaisen huumausainerikoksen voi tehdä virtuaalisesti...
Kiinnitin huomiota tuohon "hallituksen vastainen agitaatio" kohtaan. Tuntuu, että aika moni suomalainen syyllistyy tähän agitaatioon. Onko hallituksen vastaustaminen ja sen päätösten kritisoiminen tulevaisuudessa rikos? Vai onko se sitä jo nykyään?
se hurri mediakokki pois aamut tv stä ja se läski demari pois kanssa maikkarin aamutv stä.
nyt lähtee ilmoitus tästä.
Kiitos tiedosta, tätä olen odottanut! Voit uskoa, että nyt alkaa näppäimistö laulaa. Vain ne, joilla on huono omatunto, jotka puuhailevat valonarkoja puuhia ja joilla on jotain pelättävää, vastustavat tätä uudistusta. Mihin SINÄ olet syyllistynyt? Anarkismiin? Kettuterrorismiin? Natsismiin?
ja aiheuttaa harmia tekemällä inhoamistani ihmisistä ilmiantoja. Eihän niiden tarvitse olla totta mutta tärkeintä onkin aiheuttaa mahdollisimman paljon harmia ja saavat sitten kytätkin jotain tekemistä.
Kansalaisvelvollisuushan tuo on, julkituoda lattomia asioita.
Vasikointi tarkoittaa rikokseen tai laittomuuteen osallisen keinoa omaehtoisesti julkaista tarkoituksessaan nuita asioita, joihin osallistuu.
Mitä luulette, kuinkakohan moni ilmoittaa lomakkeella, että on löytänyt lapsipornoa oman selaimensa välimuistista? :D Entä minkähän takia listasta puuttuu kokonaan maininta maanpetoksesta, joka on kohtalaisen vakava rikos?
voi pettää?
esim niinkuin katainen ja stubb, myyneet suomen pois globalisteille. Otettu lainaa niin että suurin osa verorahoista menee suoraan pyramidin huipulla oleville rikkaille pankkiireille.
https://www.poliisi.fi/nettivinkki
Minulle tulee seuraava herja:
"Tämä yhteys ei ole luotettu
Olet pyytänyt Firefoxia muodostamaan
suojatun yhteyden sivustoon www.poliisi.fi, mutta yhteyden turvallisuutta ei pystytä
varmistamaan.
Yleensä kun suojattua yhteyttä muodostetaan,
sivustot lähettävät varmennetut identiteettitietonsa, joiden perusteella voi
olla varma, että tietoja siirretään oikean paikan kanssa. Tämän sivuston
identiteettiä ei kuitenkaan voida varmentaa.
Mitä minun pitäisi tehdä?
Jos olet aikaisemmin saanut
ongelmitta muodostettua suojatun yhteyden tähän sivustoon, tämä virhe voi
olla merkkinä siitä, että jokin taho yrittää vilpillisesti tekeytyä täksi
sivustoksi, jolloin sinun ei pitäisi jatkaa sivustolle."
Mitä pitäisi tehdä?
koskapa poliisiin olisi voinut luottaakaan?
Hienoa suomen poliisivaltioon on perustettu kansalaispoliisijaosto. Nyt voit vasikoida naapurisi, jos hän ei pukeudu tuulipukuun.
Ja millähän resursseilla tämäkin systeemi pidetään yllä.
sellaisia ongelmia, että vasikointi ei hyödytä ketään ihmistä tai muuta yhteiskuntaa millään tavalla. Vasikoidaan ihan mitättömiä pikkujuttuja vaikka jonkun vanhan jutun kostoksi, saadaan samalla itselle mielihyvää mutta pahimmassa tapauksessa pilataan toisen elämä.
"Mikäli henkilö epäilee joutuneensa rikoksen uhriksi, voi hän jättää asiasta rikosilmoituksen poliisilaitoksella".
Se vaan kun ei vetele. Rikosilmoitus jätetään mikäli ollaan varmoja, että rikos on tapahtunut. Ja mikäli ollaan varmoja, että väite voidaan myös todistaa.
Epäselvissä tapauksissa poliisille tehdään tutkintapyyntö.
Pätemättömästä rikosilmoituksesta voi sen jättäjä joutua rikosoikeudelliseen vastuuseen, ja rangaistuksi ankarammin kuin epäiltyyn lievään rikokseen syyllinen.
Kantaako iltasanomat vastuun virheellisestä uutisoinnista?
MERKITTÄVÄ havainto, laiton ilmianto tosiaankin on rikos.
Kun tuo ei ole rikoksena olemassa missään muualla, kuin diktatuureissa, joissa tyrannit pelkäävät valtansa puolesta ja tukahduttavat kaikkea itseensä kohdistuvaa arvostelua.
Tässä se paljastuu missä ollaan nykyään menossa.
Toivottavasti saavat ihan saatanasti pilaviestejä luettavaksi. Moni joutuu oikeasti turhan takia poliisin valvontaan, jos vihamies haluaa vittuilla. Anonyymipalvelun kautta tekee ilmoituksia vakavista rikoksista. Poliisin on pakko tutkia ne. Saavat varmaan palkata ihan saatanasti lisää väkeä poliisivoimiin. Ja sellaista väkeä tällä kertaa, ketkä osaa lukea.
Teen tänään poliisinettiin ilmoituksen naapurin pojista.
Kuulin, kun he pihalla puhuivat pistooleista, rynnäkkökivääreistä ja tappamisesta. "tosi siistii oli ampua sitä rynkyllä päähän. Mumisivat samalla jostakin Modern warfaresta. Varmaan jokin tappokoodi.
niinpä. Hyvä kun teit ilmoituksen.
Nyt suomalaisten sisin minä päästetään valloilleen.Kyttää ihmisiä se rauhoittaa mielen ja ihminen tuntee itsensä tärkeäksi.Jopa sinusta voi olla hyötyä.Kaikki skitsofreenikot luuri käteen ja näppäilemään.Voi perkele !
Turhaa touhua sano. On vaikea kuvitella kenenkään järjissään olevan ryhtyvän vasikaksi ja ne taas jotka eivät järjissään ole tulevat vain häiriköimään sivustoa omintakeisilla ilmoituksillaan joilla on toki työllistävä vaikutus nettipoliiseille.
Lähinnä kai tämän tarkoitus on ennalta ehkäistä kaikein visvaisempia rasismikirjoituksia ja hyvä jos se toimii sillä kohtaa. En pidä mamupoliitikastamme mutta en myöskään pidä törkykirjoituksista asian suhteen, enkä varsinkaan jos ne suuntautuvat mamuihin sen sijaan, että menisivät oikeaan osoitteeseen eli mamupolitiikan toteuttajiin jotka ovat yksin syyllisiä asiaan.
Jos havaitsen poliitikkojen/päättäjien/"liikemiesten"/poliisin ehkä syyllistyvän rikoksiin saatan tehdä ilmoituksen minäkin, muuten en.
Natsisaksassa oli Gestapo, Itäsaksassa oli Stasi, ja onko sama tulossa nyt suomeen?
!!!
"hallituksen vastaisesta agitaatiosta".
Tämän rikoksen tunnusmerkit kun täyttyvät jo siinä, kun oppositiopuolue arvostelee hallituksen virheitä.
Joko kohta suomessakin hirtetään oppositiopoliitikkoja? Nettivasikat & Nokia-Siemens etsii, ja poliisi tutkii ja teloittaa.
Hahaa, tein ilmoituksen naapurista. Luulen kuulleeni, että hän puhui pommista.
Mä tein ilmoituksen hallituksesta,joka aikoo räjäyttää pommin koko Suomen kansalle ja nauraa paskaisesti päälle.Mutta ne taitaakin lukita minut nyt lukkojen taakse koko iäksi,että ilmoitin näin Suomi gestapolle.
Toivottavasti yksi sadasta vinkistäni tuottaa tulosta. Roscot kiinni, sanon minä;))
Ilmoittakaa kaikki mielestänne epäilyttävät tapaukset nettipoliisille. Näin voimme ehkä pelastaa ainakin yhden hengen sadassa vuodessa. Yksikään ilmoitus ei ole turha. Itse olen tehnyt jo 250 ilmoitusta. Tapaukset ovat vuosilta 1979-2010.
Voitte vasikoida täysin anonyymisti. Ketään paljastajaa ei voida rankaista. Itse olen tehnyt jo 2100 ilmoitusta.
Mä aion tehdä yli 5miljoonaa ilmoitusta.Laittaisvat kaikki lukkojen taakse ja itsensäkin ja heittävät aivaimet pois ja ollaan kaikki sitten lukkojen takana meren pohjassa olevissa konteissa ja eikös sitten ole kaikki häpy end.
Paljastetaan kaikki SAATANA!!!!!!!!
Unohdin taloyhtiön saunaan vanhan pesemättömän peflettini viime lauantaina. Kun menin seuraavana päivänä hakemaan sitä, se oli hävinnyt. Meidän jälkeen vain yksi 80 vuotias mummo käy sanassa. Tein ilmoituksen tuosta perverssistä mummosta. Jos poliisi ei selvitä asiaa, teen valituksen EU:n ihmisoikeuskomiteaan.
Näin kun joku muslimi sylkäisi autooni. Tuntomerkit: Valkoinen kaapu. Ottakaa kiinni tuo rosmo.
Ilmoitin poliisin nettisivulla, että näin Bin Ladenin. Haluan tuon miljoona korvauksen, jonka saa jos vihje aiheuttaa Bin Ladenin pidätyksen. Ei tarvitse enää lotota.
Alan tehtailla ilmoituksia asevideoista. Jumaliste, joku oli pannut juutuupiin semmoisenkin, missä ammuttiin raketinheittimellä. Mitähän senkin päässä liikkuu? Oli semmoinenkin, missä räjäytettiin atomipommi ja vielä pahinta laatua eli 50 megatonnin vetypommi.
Polliisit saisivat hakea nekin sekopäät kuulusteluihin.
Jutta Urpilainen on kanssa kohta kiven sisässä. Se kun touhuaa koko ajan hallituksen vastaisia asioita. Eikä Halonenkaan kauaa vapaalla jalalla rieku, silläkin on usein hallituksen vastaisia juttuja.
Tekijänoikeusrikkomuksia en ole ehtinyt vielä tutkia, on niin vitusti käräytettäviä. Muistan kumminkin, että Ilta-Sanomat julkaisi joskus ottamani kuvan toiseen kertaan, vaikka olin myynyt kuvan kertajulkaisuoikeudella.
Toivottavasti saan omaan tuomiooni lievennystä, kun olen oikein aktiivinen ja autan polliisia mädän perkaamisessa. Rikollisiahan me kaikki olemme, kun oikein tutkitaan.
Toivottavasti polliisi muistaa tutkia huolella kaikki ilmiannot, ettei se vaan syyllisty virkavirheisiin. Rikosten selvittämättä jättäminen on rikos sekin.
Taas lähti vinkki, sormet ihan herkkänä.
Tämän hetkisten ilmiantojen määrä on sellainen, poliisi Pate joutuu tutkimaan niitä 23 vuotta. Ja vasta vajaa viikko ollut aikaa ilmiantaa.
Kertokaa hauskimmat ilmiantonne poliisinettiin.
on tykinruokaa.
Tai teen sinusta ilmiannon.
Jokainen ihminen ilmoittaa ITSEÄÄN häiritsevistä asioista. Ei ole mitään ylesipätevää sääntöä mistä kukin voi ilmoittaa ja mistä ei. Toinen ei välitä vaikka päätä leikattaisiin irti ja toinen
Noi vasikointi utopiat kuuluu elokuviin.
Paljastin Thorsin poliisille. Syy: maanpetos
Paljastin itseni, koska kirjoitusteni taso on niin huono.