Kierukan asennus

Olen ajatellut asentaa itse kierukan,sormilla varmaan asennetaan?
Voiko kierukan asentaa väärin?
2369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aiotko tosiaan yrittää asentaa itsellesi hormoni- tai kuparikierukan itse? Siinä et tule onnistumaan, voin luvata. Varmaa on se, että aiheutat itsellesi pahan infektion ja erittäin todennäköistä, että aiheutat myös vakavat komplikaatiot ja paikalliset vahingot itsellesi joilla voi olla erittäin pitkälle kantavia seuraamuksia.

Tämä on varmastikin tosiaan provo??!

Äänestä

provo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ehkäisyyn kirjoitti:

Olen ajatellut asentaa itse kierukan,sormilla varmaan asennetaan?
Voiko kierukan asentaa väärin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu