Tapio.Rautalapio tekee omasta mielestään

arvokasta työtä jauhaessaan läpi vuorokauden paskaa ja saivarrellessaan Rkp -palstalla. Koko Rkp:n kennel tekee omasta mielestään arvokasta työtä jauhaessaan läpi vuorokauden paskaa ja saivarrellessaan Rkp -palstalla.
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos se tieto pitää paikkansa, että rautalapio on RKP:n palkollinen, niin kaipa hänen pitää suoltaa sellaista tekstiä, mitä työnantaja määrää.
Ei tarinoiden kertojilla tarvitse olla omaa moraalia, eikä oikeudentuntoa. Monilla palkkakirjoittajilla on pelkkä sana tai kirjain taksa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anti rkp kirjoitti:

arvokasta työtä jauhaessaan läpi vuorokauden paskaa ja saivarrellessaan Rkp -palstalla. Koko Rkp:n kennel tekee omasta mielestään arvokasta työtä jauhaessaan läpi vuorokauden paskaa ja saivarrellessaan Rkp -palstalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu