Rasisminvastainen viikko

12369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olenko ennakkoluuloinen tai rasisti jos en halua rakentaa asuntoja Somaleille.
En jaksa enää, olen tehnyt asuntoja somaleille jo 13 vuotta.

Voiko joku autaa minua tunnotuskissani

Äänestä
  • Rasistit ovat NEGATIIVISIA luonteeltaan ja he ajattelevat muutenkin elämäänsä negatiivisesti!!.

    Äänestä

Sitten taas tarmokkaasti työhön.

Äänestä

joidenkin on vaikea luopa ennakkoluuloistaan, heillä kun ei ole mitään muutakaan. On se kauhiaa kun kaik on mänt.

Äänestä
  • mistään kun ollaan suomalaisena suomessa,,aivopesu ei enää onnistu ja kansa uskaltaa sanoa mitä mieltä se on tästä mamuttamisesta

    Äänestä

  • luopua kirjoitti:

    mistään kun ollaan suomalaisena suomessa,,aivopesu ei enää onnistu ja kansa uskaltaa sanoa mitä mieltä se on tästä mamuttamisesta

    ainakin Stubbilta sanoa pölhöpopulismia pölhöpopulismiksi eikä maahanmuuttokriittisyydeksi

    Äänestä

  • laatua kiitos

    Äänestä

Ihmetyttää että aina oletetaan että vain valkoiset ovat rasisteja. Tässä näkee että Afrikassa mustat johtajat avoimesti / julkisesti kannustavat tappamaan valkoisia. Jo joka viikkohan niitä tapetaan muutama...just niinkuin pomot haluavat. Oliskohan vähän enemmän uutisissa jos täällä suomessa hallituksen jäsenet alkaisivat laulamaan että mustat tapetaan koska ne ovat rikollisia!

http://www.news24.com/Content/SouthAfrica/News/1059/785296522b6c42d69a042d55be562e62/17-03-2010-07-50/Malema_fan_counts_dead_boere

Äänestä
  • on aukoton kun näitä asioita käsitellään. toisaalta vähän ihmetyttää kuinka vähän näitä asoita mediassa käsitellää. tasapuolisuuden nimissä luulisi että kiinitetään huomiota nykytilanteeseenkin eikä jauheta iänkaiken valkoisten syyllisyydestä african vaikeuksiin.
    olisi syytä muistaa että vaikeuksiin ovat joutuneet yhtälailla valkoisetkin, nyt sharyn nauraa ivallista naurua;että oikein. ei se näin yksinkertaista ole. ilman valkoisia eteläisessä africassa voidaan kellot kääntää takaisin 1700-luvun alkuun.

    Äänestä

Luopua sellaisesta ennaluulosta (tiedosta), että tänne muuttavia somaleita sun muita joudutaan elättämään, maksamaan asunnot ja kaiken muunkin ja miten pääsen siitä ennakkoluulosta ( tilastotiedosta), että he tekevät rikoksia elättäjiään kohtaan, raiskauksiakin.
Miten pääseen näistä eroon?
Pitääkö sinne punaiseen laatikkoon laittaa loputkin verovarat, jotka kansan nahasta revitään?

Äänestä
  • Palautetta vaan sinne,missä tällaisista asioista päätetään!.
    Me "tavalliset" Suomalaiset emme päätä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


URGENT kirjoitti:

http://www.luovuennakkoluuloistasi.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu