Ajatellaanpas, että S24 avaa Minulla on paha olla -palstan. Kummalle mieluummin kirjoitat pahasta olostasi: Huuhaalle, niinkuin nytkin vaiko uudelle tarkoitukseen nimetylle palstalle?
Itse äänestän Huuhaata, kun en millään kehtaisi mennä tuolle toiselle palstalle tunnustamaan tilaani.
Minulla on paha olla -palsta
16
226
Vastaukset
Huuhaa forevöör! Mulla on hyvä olla ja hassuttelen huvikseni. En tunne tarvetta kaataa henkistä sontalastia keskustelupalstalle, yritän sulkea silmäni muiden "oksentelulta", en voi korjata heidän pahaa oloaan.
Olen ymmärtänyt, että tämän on tarkoitus olla hauskaa ja viihdyttävää, ehkä en ymmärrä kaikkien huumorintajua, tai sitä ei kaikilla ole.- Yxitypy
ei ole tapana purkaa pahaa oloaan millään palstalla. Pyrin purkamaan pahan oloni (joka on aika harvoin) ihan kotosalla, ettei kovin monen tarvis sitä nähdä :=))
- Yxitypy
bar.sinistra kirjoitti:
on hyvin vakava asia:::::
Tästä voi sitten testata kuin huumorintajuinen on :=))
http://www.hs.fi/viesti/huumorintajutesti/ Yxitypy kirjoitti:
Tästä voi sitten testata kuin huumorintajuinen on :=))
http://www.hs.fi/viesti/huumorintajutesti/onnistu;))
Mulla on jo kaksi googlen samanlaista)))))- Yxitypy
bar.sinistra kirjoitti:
onnistu;))
Mulla on jo kaksi googlen samanlaista)))))Ja minussa oli 75% huumorintajua. Ei hassumpi tulos :=))
Yxitypy kirjoitti:
Ja minussa oli 75% huumorintajua. Ei hassumpi tulos :=))
tyytyväinen jos ymmärrän toisten huumoriksi tarkoitetusta sanomisesta puolet, ja jos edes kolmannes ymmärtää mun sanomiseni hauskuutamiseksi;))
- Mä tiesin tän!
Yxitypy kirjoitti:
Ja minussa oli 75% huumorintajua. Ei hassumpi tulos :=))
Sijoituksesi huumorintajuasteikolla on 82%.
- Yxitypy
bar.sinistra kirjoitti:
tyytyväinen jos ymmärrän toisten huumoriksi tarkoitetusta sanomisesta puolet, ja jos edes kolmannes ymmärtää mun sanomiseni hauskuutamiseksi;))
onkin vaikea laji.
Mulla tahtoo olla se vika, että tajuan vitsin monesti vasta seuraavana päivänä :=)) - Yxitypy
Mä tiesin tän! kirjoitti:
Sijoituksesi huumorintajuasteikolla on 82%.
Enhän mä nyt sentäs noin huumorintajuinen ole. Rajansa kaikella :=))
- kun oikein
mieli maassa, tänne ois kiva laittaa jotain hubaa, mutta noi puskat heti sotkemassa koko jutun. Sitte kun tuntuu et anorakista tulee avomalli, kun repii niin että sukkanauhat paukkuu, sillon olen pois. Ei tule kettuiltua kenellekkään, ja sitte kaduttas.
- ..?
sinäkin sotket, kun puhuit vain puskien sotkevan.
Mielestäni täällä on aika moni rekattukin nykysin puskassa. - itte puskaat!
..? kirjoitti:
sinäkin sotket, kun puhuit vain puskien sotkevan.
Mielestäni täällä on aika moni rekattukin nykysin puskassa.ja tulet arvostelemaan?
kun on monenlaista. Mutta jos joskus pääsisi krapula yllättämään, niin kyllä minä siitä huuhaalle marisisin, koska täältä saa empaattista ja kannustavaa palautetta ja hyviä vinkkejä.
- Öööö Uuu Äääh.
Aasta Ööhön.
Kiitoksia kaikille jotka vastasivat ja miksei niillekin, jotka jättivät asiattomasti vastaamatta (-;
Nyt kun vielä keksisi, että mitä tähän vosi kirjoittaa oikein painavaa, että tämä alkaisi vajoamaan listalla pohjaa kohti (-;
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23498Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a913311"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin522808IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-552621Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922445Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭361581Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221279- 961238
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3401098Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161003
