Ryssänviha Turussa

....huostaanoton todelliseksi syyksi onkin epäilty suomalaisviranomaisten venäläisvastaisuutta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010031811313824_uu.shtml

Erään venäiskirjailijan mukaan suomalaiset kärsivät ryssänvihasta itse enemmän kuin venänäläiset!
6122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei tarvitse kuin vähän aikaa odottaa niin pääset lukemaan russofobia sairastavan hitmanin tekstejä kohta.

Äänestä
  • Fobia on houreinen psykoosi, jonka keskeinen elementti on ylenpalttinen pelon tunne. Se voi kohdistua melkein mihin tahansa, kuten voin juuttumiseen kitalakeen kiinni, tiettyyn asiaan tai väriin. Jotkin fobiat ovat mielisairasta oireilua.

    Sairaanloiseksi kehittynyt ryssänviha on usein siitä kärsivien vanhempien siirtämä vaiva perillisilleen .
    Ikävät sotakokemukset eivät yleensä ole syynä, vaan toisenkäden luulo, jolla ryssä tai ryssänmielinen uhkaa fobiasta kärsivän taloutta tai jotain kuviteltua vapautta.

    Äänestä

Siinä kaikki.

Repikää tuosta juttunne jos viitsitte.

Äänestä
  • Liian monta ylipainoista venäläistä ylitti Pyllysillan yhtäaikaa. Kulta näes painaa, oli se sitten kaulassa tai ranteessa.

    Äänestä

kaikki suomalaia rahastetaan joka käänteessä laittomasti .
miksi ne on tulleet tänne niin rikkasta maasta ööö mikä vika ,ja ovat hyö niin ylpeitä nokka taivasta hippoo.
miksi suomi ottaa heitä vastaan ???????????????????????????????

Äänestä

Kohudosentti Bäckman on taas onnistunut valmistamaan keiton suomivihaansa tyydyttääkseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


,.,., kirjoitti:

....huostaanoton todelliseksi syyksi onkin epäilty suomalaisviranomaisten venäläisvastaisuutta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010031811313824_uu.shtml

Erään venäiskirjailijan mukaan suomalaiset kärsivät ryssänvihasta itse enemmän kuin venänäläiset!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu