Millaista on tulla vanhaksi mieheksi? Olen pohtinut tätä öisin ja painellut eturauhaskohtaani, jottako siinä jo jotain vaivaa ilmenisi. Myös olen katsellut todella kauniita keppejä eri divareissa, niiden nupit varsinkin kiinnostavat ja jalopuuvarsi messinkikannnalla, niin kuin naisillakin on, mutta vain yksi.
Joten mitä on olla vanheneva mies? Mitä ja millaista? Olen hieman huolestunut, sillä olen vielä kovin noviisi alalla.
Vaikea kysymys
8
183
Vastaukset
ikä on kaikki.
Jokainen vanhenee tavallaan ja jokainen ei käytä kävelykeppiä.
Enemmän olen nähnyt käytettävän kävelysauvoja ja rollaattoreita mitä kävelykeppejä.
Minullakin on kävelykeppi, mikäli joskus tarvitsen. Ostin kun halvalla sain.- sartori
Siis diggaan Poirottia niin että aina kun osuu keppi silmiin (ei konkreettisesti. Huomaa mieshuumori) niin jään katselemaan sitä, koskettelemaan. Ja kun kallio on täynnä vanhoja miehiä (enemmän leskiä naisia), niin monasti heittäydyn juttusille.
Heillä on paljon juttuja ajoista joista en tiedä mitään, sekä mieletön huumori ja herrasmiesmäisyys muuhun törkyyn (sekin kiinnostaa) verrattuna.
Se on sitä kun purraan vähiä hampaita yhteen ja äristään kaikelle, samalla harotaan nyrkkejä ilmassa. :-)
- sartori
Gallen Kallela ja Joukahainen 2010?
sartori kirjoitti:
Gallen Kallela ja Joukahainen 2010?
Joo, kyllä tällaista on joskus havaittavissa. Ja kaiken maailman uutiset on pakko kahlata läpi ja äristä lisää. ja pitää tuimaa ilmettä.
Ihan innolla odotan jo noita aikoja :-)
ajallaan. Ja jokainen tietänee vanhenemisesta juuri määränsä :-)
- mms,
Juodaan viinaa!
- --------------------
Harhoja ja eturauhasvaivoja odotettavissa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118093Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4287269SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2085538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1364463Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en824421Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal994331Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104042Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03720Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132590Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p12416