Kokoomuksen himo mediamaksuun

Kokoomus haluaa sen että joku Kokoomuksen poliitikoista saisi firmalleen töitä valvojana. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010031811323092_uu.shtml
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Noin käy kun noin paska valtionvarainministeri on äänestetty hallitukseen ja ne ovat sisäisin suhtein salkut jakaneet.

Äänestä
  • jotain mutta ei taida mennä enään läpi.

    Äänestä

mediamaksua,vaan valtion budjettiin.Ylen kuluja vain olisi karsittava rajusti.Ainoastaan tämä vaihtoehto toimii.

Äänestä
  • Konsepti on aivan mahdollinen. Laatu korvatkoon määrän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


selvisi. kirjoitti:

Kokoomus haluaa sen että joku Kokoomuksen poliitikoista saisi firmalleen töitä valvojana. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010031811323092_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu