Mitään ylimääräistä että saaneet vaan koko kansan vihan ja halveksunnan, pitäisi teillä itsellänne olla jonkunlainen tolkku eikä mennä tämän kieroutuneen polsevikki kiihkoilian TIMO RÄDYN mukaan luomaan suurta ja mahtavaa.
VITUTTAAKO ahtaajat
perus duunari
26448
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kaikki tukeni AKT:lle. Aika oli kuitenkin huono...
Itse olen duunarina paikassa jossa on paikallisesti sovittu vuoden palkka irtisanotuille (irtosanomisajan lisäksi).
vain vitun kusipäitä ei ne edes ole ihmisiä, vaan elukoita !
siellähän se oli venäläiset yritykset jotka näitä rikkuroivia lakonmurtajia käytti suomalaisia työläsiä vastaan...
http://pekkasivonen.blogit.uusisuomi.fi/2010/03/18/ahtaajien-lakko-kommarit-hy-helvetti/#comment-3051
avaaja ei ilmeisesti pidä suomalaista työläisistä, mutta venäläsistä pitää senkin edestä?
http://hkt40.blogit.uusisuomi.fi/2010/03/18/lakonmurtajien-kansainvalinen-sukupolvi/
tykkää venäläisistä enemmän kuin suomalaisista, olisiko viidettä kolonnaa?
Katainen ja Kokoomuksen teot.
No Kokoomus ja EK miettii kaksi kertaa ennenkuin alkaa vaatia ahtaajien työehtojen huononnuksia.
On siitä se hyöty.
Keskittyvät nyt muihin ammattikuntiin...
kuinka ne mahtuu itse mihinkään, mahtaa olla vaikee ahtaa ja hajoo paikat
Ahtaaja on terroristi! Kaikki ihmisoikeudet pois ihmissaastalta koko suomen tuella. Jos ei muuta niin lakeihin muutos ja nopeasti!
Kun suhteellisuudentaju on niin hakusessa kuin Timo Rädyllä näyttää olevan, voisivat AKT:n johtajat antaa Rädylle ns. kultaisen kädenpuristuksen ja päästää hänet ennenaikaiselle eläkkeelle!
teeveeuutisista päätellen ahtaaja siirtelee päivässä enemmän läskiä kuin tavaraa
Hyvä ahtaajat! Siinä oli kunnon miehet asialla.
On aina niin herkullista seurata kun työläinen haukkuu toistaan.
Nolottaa vaan mitä Kokoomus ja EK meistä ajattelee.
Taitavat pitää aika pönttöinä?
Ei ne vaan koskaan roiku toistensa kurkuissa ?
niin pirusti toi RÄTY
Pikemmin muiden liittojen pitäisi vihdoin ottaa mallia ja taistella parantaakseen omia etuja. Ei se ole ahtaajien vika että suurin osa liitoista täysiä lapasia. Otetaan mielummin ahtaajista ja akt:sta mallia kuin haukutaan.
Nyt kansakin tietää, että tuollaisestakin työstä voi saada ainakin 50000 euroa vuodessa.
Äläpä, ja onhan siihen ainakin viikon koulutus. Vittu mitä porukkaa, mutta hyvä ala on millä kiristää!
gddsgds
Miks YP nostele 2010 vanhoja? itse löydän päivän vanhoja esim gddsgds on hyvä kommentti
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/maailman-menoa?page=2
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8926955/lakkoavustus-ahtaajille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8919652/-suomi-duunari-oletko-kade-koska-ette-lahde-ahtaajien-lakkoa--
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8900674/ilmoittaudun-vapaaehtoiseksi-ahtaajaksi-jos-tulee-lakko!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8938979/miksiko-ahtaajien-lakko-maksaa-niin-perkeleesti--mutta-esm----
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13474756/finnair-lakko-alkaa-hyvaa-naistenpaivaa
Vain luuseri on joku satamahomo..
Söin eilen kebabin ja kävin tänään ahtopaskalla. Nyt on beba vähän hellänä.
perusduunari unohti tuossa ansiokkaassa eiku pelkässä avauksessaan kirjuuttaa että: Että mitäs sitä näin perus duunari pohjalta elämiseen riittävistä palkoista haaveilemaan, tärkeintähän on että ne jotka ovat perineet omistamansa vientiteollisuusfirmojen arvo osuudet vanhemmiltaan tai isovanhemmiltaan saavat vuosittain mojovat osingot, sillä hehän osakkaina ovat joutuneet kärsimään ja kestämään niiden osinkojensa eteen niin paljon. Nimittäin olemaan kohteliaita niille kääkille vuosia ja jotkut jopa vuosikymmeniä ennen kuin pääsivät perimään ne kääkät.
Olis hyvä jos aloittaja joutuis oikeuteen. Hänen hankkimansa asianajaja ei pitäiskään hänen puoltaan vaan syyttäjän.
Lisään edelliseeni:
Lakon aloittaja sitten tomattisateeseeen ja kulkemaan kaupunkien keskustaa laatta yllään
"Minä aloitin lakon, olen homo eikun ay-pomo"
Ryskee molo
Kyllä. Kusi niiden kouluttamattomien tollojen päähän noussut.
Nyt jo yli 4000 euron peruspalkka amislaisille tai ei ehkä sitäkään koulutusta.