muutaman lentoperämiehen Finnairin lakko, ei maksanut juur mitään, vain muutaman sata miljoonaa egee/vrk. siis muutaman lento"perä"miehen lakko.. olisiko niin, että Valtio kun kouluttaa tällaiset Lento-prä-miehet ILMAISEKSI ja siksi kansankin mielestä Näiden kuuluu saada 10000 egee puhtaana käteen /kk.sa ja ilmaiset 5-tähden hotelli majoitukset ymsa.. kadun miehen mielestäkin Hyvin perusteltua.. MIKSI ???
miksikö Ahtaajien Lakko Maksaa NIIN perkeleesti. Mutta esm....
11
280
Vastaukset
- TAAS se valehteli
sitten makso? Johan Vanhasen puheet miljardista eurosta osottautui (tarkoitushakuiseksi) paskapuheeksi.
- Juu ei..
Ei se kovin paljoa maksanut, siinähän vaan tavaran vienti ja tuonti viivästyi 2 viikkoa.
Ei se tavaran arvo laskenut yhtään.. - Nallen poika
Juu ei.. kirjoitti:
Ei se kovin paljoa maksanut, siinähän vaan tavaran vienti ja tuonti viivästyi 2 viikkoa.
Ei se tavaran arvo laskenut yhtään..teki taas hyvät hillot.
- Jääman
Juu ei.. kirjoitti:
Ei se kovin paljoa maksanut, siinähän vaan tavaran vienti ja tuonti viivästyi 2 viikkoa.
Ei se tavaran arvo laskenut yhtään..Takuuvarmasti ainakin banaanit pilaantuivat koska ne kypsyvät poimimisenkin jälkeen niin nopeasti, että kun ne seisovat 2 viikkoa satamissa ne muuttuvat myyntikelvottomiksi.
Joten kyllä ainakin hedelmien arvo laski kun ne seisoivat satamissa. - ei ihminen
Jääman kirjoitti:
Takuuvarmasti ainakin banaanit pilaantuivat koska ne kypsyvät poimimisenkin jälkeen niin nopeasti, että kun ne seisovat 2 viikkoa satamissa ne muuttuvat myyntikelvottomiksi.
Joten kyllä ainakin hedelmien arvo laski kun ne seisoivat satamissa.tarvitse Suomessa mihinkään, muuta kuin lihottaavat perkeleesti.
- POPULA
Nallen poika kirjoitti:
teki taas hyvät hillot.
VOX POPULI
Laskeppa paljonko kapitalistien finanssipelurien kriisi maksoi Suomen taloudelle
summittaisesti noin vuoden ajalta esim. viennin romahtaessa. Jos et osaa anna
sille joka osaa muutakin kuin olla tekopyhä. Emme me kaikki, jotka puolustamme
kansanvaltaa ole idiootteja. Jaa luku/ahtaajien lakon aih.tappiot=10,100,1000,10000...
Onko luku lähempänä 10 kuin 10000 vai onko se vielä suurempi? - tramal19
ei ihminen kirjoitti:
tarvitse Suomessa mihinkään, muuta kuin lihottaavat perkeleesti.
ne saatanan possuahtaajat varmaan olivatkin kuormasta syöneet!!! kun olivatten telkkarissa niin saatanan paksuja ja hölmöläisen näköisiä!!! ja tekivät ittensä naurettavaksi koko kansan nähden??? ei sellaisilta apukoulu sakilta muuta voi odottaakaan!! kilometritehtaalle paksukaiset!! jalan jäljistä ahtaajan tuntee...on se niin saatanan tyhmä!!
- Anonyymi
dsfdsfds
- Anonyymi
Miks YP nostele 2010 vanhoja? itse löydän päivän vanhoja esim gddsgds on hyvä kommentti
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/maailman-menoa?page=2
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8926955/lakkoavustus-ahtaajille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8919652/-suomi-duunari-oletko-kade-koska-ette-lahde-ahtaajien-lakkoa--
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8900674/ilmoittaudun-vapaaehtoiseksi-ahtaajaksi-jos-tulee-lakko!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8938979/miksiko-ahtaajien-lakko-maksaa-niin-perkeleesti--mutta-esm----
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13474756/finnair-lakko-alkaa-hyvaa-naistenpaivaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8937362/vituttaako-ahtaajat#comment-118912119
- Anonyymi
jkl,,k.mujliouikjhukm,hukbmnj,m
- Anonyymi
muutaman lentoperämiehen Finnairin lakko, ei maksanut juur mitään, vai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2008930
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k265418- 534631
- 894410
- 593589
- 513346
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.593223Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262846Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv502692- 432601