Eihän täysi järkinen jaksa lukea yksipuolista propagandaa........
Yksin omaan kommareiden palsta!
kyllästynyt....
24327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Onkohan niille jäänyt esi-isiensä revanssi henki päälle?
harjoittelisitko yhdyssanoja?
Ei Kommareiden vaan Kokoomusvastaisten palsta.
Siinnä on suuri ero...Ymmärrätkös.
Se että suomalaisista 90% vastustaa Kokoomusta ei tee heistä Kommunisteja.
on oikein?
Punikki Iiro on herännyt tänäkin aamulla aikaisin spämmäämään palstalle "PUNIKKIVIIHDETTÄ"!!!
Tosielämän viihdettä löytyy tästä. Ei tarvitse monia iiroja keksiä. Olepa hyvä!
Ranskan poliisi etsintäkuulutti joukon maahan saapuneita ”terroristeja” näyttäen heidät sekä ryhmänä, että yksitellen, tv-uutisissa. Hälytys! - Niiden espanjalaisten palomiesten työtoverit ehättivät hätiin; älkää nyt helkutissä raahatko heitä ainakaan Quantanamon häkkeihin!
jokaisen näiden asioiden kanssa touhuavan varustukseen. Yöksi kotipakastimeen, ja aamulla taas baanalle! Poliisit ensin!
joskirjoitettuyhte ensit ten sin un onpoistuttavapa lst altaja jatkettavaentisiäoutojah arras tuk siasipahvi
Mistä sait laskutaidoton 90% vastustusta suomen suurimmalle puolueelle?
suurin puolue eikä tule olemaan. Taloustutkimus jonka Kokoomus omistaa voi tehdä tutkimuksia mutta seuraavien vaalien jälkeen Kokoomus on oppositiossa ja hyvä niin. 3:ssa vuodessa Kokoomus on onnistunut velkaannuttamaan maan totaalisesti.
Umpisuomettumista.Ollaan vieläkin esim.70-luvulla ja ei ymmärretä,että aika on mennyt eteenpäin,yhtenä hyvänä esimerkkinä voisi mainita YLE-maksun tuoman keskustelun.
Se yleisradiomaksu on silti typerä kehite.
kokoomuksen harjoittamaa propagandaa, sitähän sinä maailmankuvasi muodostat.
Moskovan "korkeakoulujen" jatko opiskeluilla!!!!
Punaisista peukuista huomaa kommunistien määrän palstalla.
Tämä on AHTAAJILLE tehty forum nykyään
punikki Iiro on niin ahkera punapropagandan spämmääjä!!!!!
.
Lisää propagandaa:
http://www.youtube.com/watch?v=DXYfAJOS3PY
Katsokaa vaikka tänkin päivän punikki "tiltun" SPÄMMÄYKSIÄ!!!!!
Kyllä nyt SKPn "kannatus" nousee "HUIMIIN" lukemiin!!!!
Kokoomuskin joutuu Iiron "ansiosta" opposiittioon"?
nimimerkille! Suomessa on näitä aivokuolleita =(kommunisteja) he eivät pysty ikinä irrottautuman tuosta opista! Se oppi jos mikä on suoraan helvetistä! Raamattu käskee tekemään töitä käsillään eikä käske olemaan toisten elätettävän!!!!!Kommunistit loivat oppinsa, jonka mukaisesti kun kaikilla on kaikke kukaan ei sitten varasta toiselta?! Häh?!
Ja Jumalaa ei ole.....nyt nähdään keneltä kaikki hyvä tulee...hän voi antaa myös pahan meitä rompotella, että ymmärrettäisiin, että JUMALA ON!
äänenkannattajien tilaamisen.
Suomella ainoastaan kolme ongelmaa: Häkämies, Sasi ja Syszchh..Zyssko...Moskovits
Onko tämä TYYPPI "RAUHANTAHTOINEN" niinkuin SKPn "sanomaan kuuluu"????
Komut osaa olla kaksinaamaisia aina tilanteen mukaan!
NIMIMERKILLE...
yhtä minä en ymmärrä, että miksi kommarit(roska joukkoa sivumennen sanoen) ovat asettumassa rikkaiden öljyvaltioden puolelle?! Häh? Israel on pieni Vaasan läänin kokoinen maa-alue, joka on joutunut yleisen mielipiteen(miten sekin muodostuu; väärin tiedottamalla ja valheita levittelemällä) takia nyt jo luovuttamaan omia alueitaan ns. palestiinalaisille.
Palestiinan kansaa ei edes ole olemassakaan... tämä on fakta!(palestiinalaiset ovat eri arabiheimoja, joita ei kukaan arvon arabiveljistä halunnut maahansa, näin on!)
No niin....miksi kommarit eivät siis asetun maa-alueeltaan pienimmän puolelle! Vai mitä köyhyyttä ja surkeutta ne nyt puolustavat, kun ökyrikkaita öljysheikkejä puolustavat!? Juutalaiset ovat kyllä rikkaita älykyydessään... pitäisikö ollä älytön, että kommarille kelpaisi?
ps. miettiessäni tätä propleemaa minulle selvisi, että kristityillä ja juutalaisilla on sama Jumala! Ja kommarit eivät usko Jumalaan... ja siksi he yrittävät kaikin keinoin estää toteutumasta sitä mika on KIRJOITETTU!
LUE RAAMATUN JAKEET JOS JAKSAT JA YMMÄRRÄT!
sinä päivänä Herra vielä TOISEN kerran ojentaa kätensä hankkiakseen itselleen kansansa jäännöksen, joka on jäljellä Assurissa, Egyptissä, Patroksessa, Etiopiassa, Eelamissa, Sinearissa, Hamatissa ja merensaarilla.
12. Hän nostaa viirin pakanakansoille ja kokoaa Israelin karkoitetut miehet; ja Juudan hajoitetut naiset hän kerää maan neljästä äärestä.
13. Silloin katoaa Efraimin kateus, ja Juudan vihat häviävät. Efraim ei kadehdi Juudaa, eikä Juuda vihaa Efraimia.
14. Ja he lentävät länteen päin filistealaisten niskaan, yhdessä he ryöstävät Idän miehiä. Edom ja Mooab joutuvat heidän käsiinsä, ammonilaiset heidän alamaisikseen.
15. Ja Herra vihkii tuhon omaksi Egyptin merenlahden ja vihansa hehkussa kohottaa kätensä Eufrat-virtaa vastaan, lyö sen hajalle seitsemäksi puroksi ja tekee sen kengin kuljettavaksi.
16. Siitä tulee valtatie hänen kansansa jäännökselle, joka on jäljellä Assurissa, niinkuin tuli Israelille silloin, kun se Egyptin maasta lähti.
Suomen käymissä sodissakin!!!!!
Kaikki tukensa antoivat ryssille, Suomen valloittamiseksi!
Arska Saarinen oli kyllä poikkeus, joka ajatteli Suomen Itsenäisyyden säilyttämistä!