Pääsiäisen merkitys JT:lle?

Kysymykseni otsikossa
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei vietetä siinä merkityksessä että rairuohot, puput ja tiput hyppelee pöydillä ja ruuaksi on pelkkää lammasta ja mämmiä. toki mikään ei estä ostamasta suklaapupuja ja muita herkkuja lapsille ja itselle, mistä kuka sitten tykkääkin. mutta se idea on siis siinä ettei niitä hankita, koska on pääsiäinen vaan koska ne on kivoja.

jeesuksen kuoleman muistonviettoa jehovan todistajat viettävät vuosittain kevätpäivän tasauksen jälkeisenä täydenkuun iltana auringonlaskun jälkeen. tänä vuonna tilaisuus oli 4. huhtikuuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miuku kirjoitti:

Kysymykseni otsikossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu