En tiennyt mihin laittaa niin laitoinpa tänne.. eli haluaisinkin kysyä teiltä jotka olette lopettaneet minipillerit, onko tullut lopetusoireita? Kun mulla oli pahoinvointia ihan meinasin oksentaa jne muutamana päivänä, kamala väsymys ja jotkut asiat maistui ihan erilaiselta mitä söin ja kaikkea outoa. Olen e-pillerit lopettanut aikoinaaan enkä huomannut mitään. Ja en ole kovin "lääkeherkkä" ihminen, luulisi toisinpäin jos jotain on niin pillerien aloituksen aikana ja sen jälkeen? Mietin vaan täsä että olikos se sittenkin mitä se pahoinvointi, ajattelin että johtuu vaan hormoneista...Kiitos etukäteen :)
Minipillerien lopetus oireitako?
zubidupipuu
1212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tässäkin on täysin kyse siitä, miten sinun oma kehosi reagoi. Ei tuossa ole mistään lääkeherkkyydestä kyse, vaan siitä, että oman hormonitoimintasi pitäisi jälleen käynnistyä ja normalisoitua. Joillekin tämä aiheuttaa erilaisia sivuoireita.