on se hyvä kun jaksaa täällä aina roikkua. Ei tarvitse enää vessassakaan käydä. Tätä mieltä on Suomen tämänhetkinen ykkösfilosofi, Suomen tulevaisuuden pelastaja, verratessaan nettikeskustelua wc:ssä käyntiin. Ei kyllä tarkentanut onko kyseessä isompi vai pienempi hätä.
Sitä vaan,että tota
Yx Pässi
995
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
jääkaappi unohtuu.
voi olla mitä mieltä tahansa (NYT- liite tänään, parhaillaan auki tuossa pöydällä, kuinkas sattuikaan!), koska palstoille on ilmeinen tarve mitä suurimmassa määrin. Toisaalta Pekka neiti Himanen seikkailee filosofiassaan meille niin vieraissa säväreissä, ettei sen juttuja ota vakavasti kuin muutama keskeneräinen yliopistotason opiskelija, ja ehkä jokunen harhoja palvova filosofiaa kirjoista luntannut paukapää.
Meikäläisille riittää junttijärki ja peruspimppi. Mitä sitä lähteä hamuamaan elämää suurempiin vouhotuksiin. Ja onko yksikään filosofi maailmassa saanut aikaan jotain m a a i l m a a mullistavaa? Sama evoluutio täällä jatkuu.
En oo "neidin" teeseihin kovin tarkasti perehtynyt mutta oletukseni on se, että todella mennään kovaa ja korkealla, ilman minkään valtakunnan realismin tajua,prkl. On muuten "neiti" hinnoitellut itsensä melkoisen kalliiksi, kuulemma 1 t luento aiheesta,josta kukaan ei ymmärrä yhtikäsmitään, maksaa 5000 egee. Mut saahan siitä sen kotitalousvähennyksen ?. Junttijärki ja peruspimppi kunniaan.!!!!!
H.P.J.
ylös
Nyt lentää
POKS!!!
nythän se myrkyn lykkäs ? Näinhän on tapana sanoa.
Toivottavasti kukaan ei jäänyt alle.
housuihinkin reiän jos osuu kohdille?
ihan mihin vaan. Vaikka suojaisit oman reikäsi timattisuojuksella niin mun myrkky polttaa siitäkin tiensä läpi!!!