Karavanistin luonnehdinta on kuin entisessä laulussa "Köyhä mutta savolaienn". Meistä voi toki laulaa, että "tyhmä, mutta sitä tiedä en". Otan vaunun pihaan huomenna saamaan sadetta ja tuulta. Huhtikuun säilytysmaksu olisi peräti 245 €! HJullu mies kiskomaan, kun loka - maaliskuu maksoi 400 €!
Otan vaunun pihaan huomenna saamaan sadetta ja tuulta.
kabe vaan
8336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Että sellaista. Kiva kuulla...
Tarkoitatko, että maksoit alta satasen säilytiskuukaudesta? Oliko lämmin ja tuuletettu, vai jokin kylmä peltihalli?
Itse maksan Espoossa puolikylmästä 6 kk 950 eeroo ja vielä sähköstä jos jotakin teen, niin 20 kuukausi lisää,
Just niin tein. Nyt kabe tököttää sohjossa ja rännässä.
Miksi ei voi olla omassa pihassa autokatoksessa? Eikä muuten maksa mitään!
siellä pääkaupunkiseudulla,meillä täällä kehä 3 pohjoispuolella saa katon alle matkailuvälineen talveksi eurokossulla.Siihen sisältyy vielä silmälläpitokin,vaikkei maatalon isänniltä kalliita traktoreitakaan kukaan vie kun ne on avaimet suulla omassa pihassa.Nykyään isännillä on uusia peltihalleja kalustoa varten rakennettuja pilvin pimein,pitää vaan tuntea heistä joku niin kyllä yks auto tai vaunu aina sopii säilöön.
Jos asut kaupungissa, niin niitä katoksia ei ole. Toinen juttu kun maataloustukiaisilla rakennetaan pihat täyteen konehalleja.
sie et taija tykätä meist maalaisist?
Pitäähän niistä tukiaisista jotenkin hyöty ottaa,muutenhan tuntis itsensä tyhmäksi! Ei kai kukaan maksa säilytyspaikasta TONNIA TALVELTA! ja luule vielä 20v aikana säästävänsä siinä vaunun arvoa? Ei täällä maalla ainakaan noin torvea ookaan,ei voisikaan olla!