Venäjä ei lainaa porttopankilta penniäkään

Toisin kuin länsi on kurkkuaan myöten velassa maailmanpankille ja IMF lle ym.Uskokaa siis Jumalaan ja Venäjään ja jos ette usko niin uskotte kuitenkin ,sillä siperia opettaa.
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

rahanpuutteeseen kaatunut. Liioittelet rahan merkitystä. Taloudellekin se on sivuseikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Toisin kuin länsi on kurkkuaan myöten velassa maailmanpankille ja IMF lle ym.Uskokaa siis Jumalaan ja Venäjään ja jos ette usko niin uskotte kuitenkin ,sillä siperia opettaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu