Patonginpurijapappi

syytteeseen alpsipornosta ja lastenhyväksikäytöstä.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Ranskalainen pappi syytteeseen hyväksikäytöstä ja lapsipornokuvista/1135...
Ovatko kaikki papit pedofiileja??
577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lapsipornosta

Äänestä
  • Oletko sellainen sitten itse?

    Äänestä

  • et taida olla pappi kirjoitti:

    Oletko sellainen sitten itse?

    nousta esille noita pedofiilijuttuja, eikä niissäkään ole papit asialla,
    mutta eivät ole kyllä uskoviakaan, joten ei pidä leimata kaikkia samoin.

    Äänestä

  • et taida olla pappi kirjoitti:

    Oletko sellainen sitten itse?

    uskovainen,joten miten voisin,,,,,,;)

    Äänestä

mahtoivat olla? Niitäkin voi olla vaikka miten raakojakin.

"Poliisi löysi papin kotoa kaksi tai kolme pornografista valokuvaa, joissa esiintyy alaikäinen. Pidätyksen ja syytteiden nostamisen jälkeen pappi vapautettiin."

http://tinyurl.com/y8whc2j

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aatteleppaite2.0 kirjoitti:

syytteeseen alpsipornosta ja lastenhyväksikäytöstä.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Ranskalainen pappi syytteeseen hyväksikäytöstä ja lapsipornokuvista/1135...
Ovatko kaikki papit pedofiileja??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu