Räkänokkanuorisoteevee

Television,kuten muidenkin medioiden pitäisi lähettää kaikille väestöryhmille tarjontaa tasapuolisesti.Mutta välitettavasti räkänokkanuorisoa paapotaan liikaa,ja heille lähetetään liikaa tarjontaa.
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samaa mieltä.
Mutta kai nykyisin tekijätkin ovat sitä samaa räkänokkanuorisoa. Tai sitten jotain omituisia täti-ihmisiä, jotka haluavat olla muka nuoria kuin se yksi, joka selosti, miksi on törkytorstaiohjelmia. Ihan hävetti olla samaan sukupuoleen kuluva, niin matalalta tuntui mainitun ohjelmanhankkijan älykkyystaso.

Subilla tarjotaan samallae katsojakunnalle seksiroinaa, jota kukaan normaalilla seksielämällä varustettu ei tarvitse. Tarkoitan normaalilla seksielämällä sitä, että tietää jo niin paljon, ettei tarvitse tirkistellä ovenraosta vinkkejä.
Omituisesti vielä kuvitellaan, että koko nuoriso kuuluu tähän räkänokkajoukkoon.

Äänestä
  • Ei pidä olettaa,että kaikki nuoret kuuluisivat porukkaan,jotka pitävät moisesta tarjonnasta.Moinen periaate on itse asiassa nuorison älykkyyden aliarviointia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varhaisaikuinen kirjoitti:

Television,kuten muidenkin medioiden pitäisi lähettää kaikille väestöryhmille tarjontaa tasapuolisesti.Mutta välitettavasti räkänokkanuorisoa paapotaan liikaa,ja heille lähetetään liikaa tarjontaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu