Pimeän työn tekijöitä

Ja sosiaaliasiakkaita on arviolta 20 000 kärkkymässä pääsyä länteen itärajalla. Suomeen siis ollaan tulossa sosiaalituella elämään tai rehellisten työttömien työttömyysaikaa pidentämään. Työstä maksetaan verot saatana ! Joka ei sitä tee, on rikollinen ! Rikolliset mamutuksen kuljettajat kiinni jo !

Miksi hallitus ei puutu tuohon harmaaseen talouteen ja laittomaan maahanmuuttoon ? Syyt perkele esille vaan rehellisesti ja pikaisesti.
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomi Mennyt jo Aikoja sitten konkurssiin.. SINNEMÄKI hakee Ulkomaan Velkaa Pummelle viinan osoon.. Ja Duunari maksaa kaiken .n 30-40 % otetaan ensin Pummeille palkasa. sitten loppu mikä ää menee ALV-veroon yms... Joten jos haluun päästä työni tuloksista nauttimaan, teen firmallani ja yksin 50 % pimeetä harmaata Duunii.. muuten olet vain Pummien elättäjä...

Äänestä
  • veroja maksanut muusta kuin sossun korvauksista , niin älä punikki iiro pyri neuvomaan muita.

    Äänestä

  • Minun verovarat menevät myös vääriin osoitteisiin ja tuo holistien hoito on yksi, joka pitäisi saada ongelmineen päivineen vähenemään, mutta kunnon kansalainen maksaa veronsa ja maksaa laskunsa. Niin se vaan on. Sillä pidetään yllä ainakin edes osittaista hyvinvointia.

    Tuolla veronkiertoajattelulla ei yhteiskunnallista yhteistyötä rakenneta. Veronmaksun kiertämisen muodossa pannaan kyllä tämä maa hyvin pahoinvoivaksi. Elämä ja tilanteet voivat muuttua äkillisesti jossain vaiheessa. Silloin jokainen voi tarvita apua. On hyvä, että yhteisverovaroin ylläpidetään tiettyjä perusturvia.

    Äänestä

rajalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Folio Mulder kirjoitti:

Ja sosiaaliasiakkaita on arviolta 20 000 kärkkymässä pääsyä länteen itärajalla. Suomeen siis ollaan tulossa sosiaalituella elämään tai rehellisten työttömien työttömyysaikaa pidentämään. Työstä maksetaan verot saatana ! Joka ei sitä tee, on rikollinen ! Rikolliset mamutuksen kuljettajat kiinni jo !

Miksi hallitus ei puutu tuohon harmaaseen talouteen ja laittomaan maahanmuuttoon ? Syyt perkele esille vaan rehellisesti ja pikaisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu