Tietääkö joku mitä eroa näillä kahdella on? Oletko käynyt?
ultra shape vs ultraconteur?
jenkkakahvat
2491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Uudempi ultraäänihoito on Ultracontour. Tässä uudessa Ultracontourissa on lisäksi se hyvä puoli, että siihen kuuluu myös ultraääni-lymfahoito, joka parantaa tuloksia ja mahdollistaa hoitojen antamisen viikon välein, eli ei tarvitse odotella kuukausia."
Yksi ero ilmeisesti on että se tehdään oikean kirurgin valvonnassa?
"plastiikkakirurgin valvonnassa tapahtuvaa vartalon muotoilua."
Rasvan poisto vaikuttaa sentistä puoleentoista sentin syvyyteen:
"Ultracontour-hoito tehdään tarkasti kohdennetun ultraäänen avulla. Hoito kohdistuu ihonalaiseen rasvakudokseen, 1 –1,5 cm syvyyteen ihon alle. Ultraääni-impulssit hajottavat rasvasoluja, jonka jälkeen rasva poistuu kehosta luonnollista tietä."
Seluliittihoito vaikuttaa puolesta sentistä sentin syvyyteen:
"Ultracontour selluliittihoidolla on mahdollista hajottaa turvonneita ihonalaisia rasvasoluja. Tarkasti kohdennettu ultraääni vaikuttaa 0,5 – 1 cm syvyyteen. Tämän jälkeen ultraäänilymfalla ohjataan rasva imunestekiertoon. Lymfahoito vähentää samalla iholla olevaa turvotusta ja aktivoi ihonsisäistä sidekudosta."
"Ultracontour-hoidot voidaan antaa viikon välein."
Mul on Ultrashape hoitojakso kesken parhaillaan. Olen todella tyytyväinen tuloksiin, ekan kerran jälkeen -4 cm ns ratsupaikoista!
Koitin itekin tuota eroa selvitellä ja hankalaahan se oli. Molemmat tapahtuu lääkärin valvonnassa ja väittävät tekevän samoja asioita, mut loppuviimein tekniset faktat ratkas mulla. Laitteissa on eroa ja kuulin et pitää olla tietyt tehot laitteessa et se oikeasti voi rikkoa rasvasolun. Ja näiden kahden välillä tehot riittää vaan ultrashapessa. Tämä fakta siis löytyi englannista siel asuvan kaverin kautta. Siel nää on yleisempiä hoitoja jo ku meillä tääl.
Ja ainakin mulla on toiminut ultrashape eli tiedä noista tehoista sit mut tulos riittää mulle todisteeksi!