Onko kokemuksia? Sprinter 412 automaatilla, kestääkö automaatti sen minkä manuaalilaatikko? 122hv ja 300tkm.
Sprinter automaatilla
4
586
Vastaukset
- jepejee
se kestä.Olin itse töissä firmassa jossa oli tuollainen automaatti sprintteri ja ei siiinä kyllä ikinä mitään vikoja ollut.Sama kuin muissakin eli jos on huollettu niin ei niitä vikoja tule mutta jos ei niin kilahtaa varmasti.Eli katso huoltokirja tarkkaan.Ja vetokoukun puuttuminen on suuri plussa noissa niin ei ainakaan ole revitty mitään.Toivottavasti oli jotain apua tästä sepustuksesta.
- Aut on King
Miten mahtaa automaatti käyttäytyä isomman peräkärryn kanssa, noin 2000kg? Voisi tietty kuvitella, että automaatti vaihtaa aina oikein ja sillä tavoin huolehtii laatikon kestävyydestä.
- joka kestää
on automaatti. Kaikki muu hajoo!
- 455435
joko näissä on tavallista automaattia ja sprintshift-automaattia (joka on ilmeisesti jonkin sortin robotti-automaatti). Sprintshiftiä ei oikein kuulemma kehuta lujaksi ja muutenkaan hyväksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321